Twitter, Kaka Cevabı Göndermeye Başladı! Evet, Doğru Okudunuz…

Elon Musk için bazen “büyümemiş çocuk” yorumları yapılıyor ya, gerçekten de bazen bunu düşündürtüyor diyebiliriz. Mesela, Twitter’ın basın e-mail hesabına mail atmayı denediniz mi? Bunu yaparsanız, size otomatik cevap kapsamında bir kaka emojisi gönderiliyor. Evet, bu gerçekten de oluyor.

Yine Elon Musk ve yine Twitter temalı bir haberle karşınızdayız. Musk, geçtiğimiz gün şahsi hesabından bir tweet paylaştı ve dedi ki…

“p[email protected], artık kaka emojisiyle otomatik cevap veriyor.”

Bunu merak edip e-mail adresine bir deneme mail’i gönderdim. Birkaç dakika sonra cevap geldi ve gerçekten de Musk’ın dediği gibi oldu. Cevap mail’ine dair ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Twitter, Kaka Cevabı Göndermeye Başladı! Evet, Doğru Okudunuz...

Ne kadar da kurumsal yönetilen bir şirket(!) değil mi?

Bugün, Twitter’da 2 kademeli SMS doğrulama sisteminin kapatılması için son gün!

Eğer hesabınızdaki SMS tabanlı güvenlik sistemini devre dışı bırakmadıysanız, bugün son gün. Platform, bugünden itibaren bu sistemi sadece Blue abonelerine özel olarak sunacak. Yani aylık olarak kimler para ödüyorsa, onlara…

Bu güvenlik önlemi, aslında mikro blog sitesi kullanıcıları tarafından pek tercih edilmiyordu ve spam tarafında can sıkıcı sonuçlar doğurabiliyordu. Yeni güncelleme neticesinde sadece para ödeyenler kullanabilecek ve para ödendiği için bu kez daha dikkatli kullanımlar mümkün olabilir.

Tabii siz Twitter’ı hâlâ ücretsiz kullanmak istiyor ve bunu yaparken bir yandan da 2 kademeli güvenlik sistemi kullanmak istiyorsanız, bunun için üçüncü parti üreticilerin hazırladığı çözümleri hâlâ kullanabilirsiniz. Örneğin, Google Authenticator ya da Authy’yi deneyebilirsiniz.

Blue Türkiye fiyatları:

Eğer bu servisi web üzerinden kullanmak istiyorsanız, aylık 150 TL ödemelisiniz. Böylece yılda 1800 TL ödemiş olacaksınız.

Eğer şimdiden yıllık plana geçiş yaparsanız, %12 daha az ödeyerek toplamda 1570 TL’ye aboneliğinizi tanımlayabilirsiniz.

,Blue Türkiye iOS fiyatı ise, aylık 209 TL, yıllık abonelik olarak da 2199 TL.

Blue’da şu an sunulan özellikler:

– Yazdığınız tweet’leri artık düzenleyebileceksiniz. Evet, yanlış yazdıysanız tweet’inizi silmenize gerek yok. Edit özelliği artık emrinizde.

– 1080p çözünürlüklü videolar yükleyebilirsiniz.

– Yer işaretleri, popüler makaleler gibi başlıklar sayesinde, platformda gördüğünüz, hoşunuza giden konuları bir noktada toplayabilecek ve daha sonra istediğiniz zaman bu içeriklere kolaylıkla erişebileceksiniz.

İlgili Haberler

>> YouTube Music’te Müzik İndirip Çevirimdışı Dinleyebilirsiniz! Nasıl mı?