Samsung Katlanır Telefon Kulvarında Rakiplerine Fark Attı!

Samsung Galaxy Z Fold 5

Samsung katlanır telefon modelleri, tüm rakiplerinin toplamından bile fazla satarak gündeme geldi. İşte markanın paylaştığı yeni veriler.

Katlanabilir akıllı telefonlar arttıkça, geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan modellerde karşılaştığımızdan çok daha az sorunlar yer alıyor. Örneğin ilk piyasaya sürülen modellerde menteşe boşluğu ve kat izi gibi sorunlar yer alırken, artın son dönemlerde piyasaya sürülen modellerde bu sorunlar yer almıyor. Her ne kadar piyasaya son sürülen Samsung katlanır telefon Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 modellerinde benzer sorunlar devam etse de Samsung’un katlanabilir akıllı telefon tarihinde hala lider olarak gösterildiğini söyleyebiliriz. Seriye ait sonraki modellerin ise Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor. Seriye ait yeni modeller, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 olarak tanıtılacak.

Araştırma raporuna göre katlanabilir akıllı telefon pazarında 2022 yılında 14.2 milyon sevkiyat kaydedildi. Samsung’un bu konudaki başarısına baktığımızda ise 11 milyon adet satıldığını görmekteyiz. Bu verinin yalnızca 2022’ye ait olduğunu belirtelim. İkinci sırada ise Huawei yer alıyor. Huawei her ne kadar katlanabilir akıllı telefonlarda başarılı olsa da ABD ambargosundan dolayı Google servislerini kullanmaması, satışlarının etkilenmesine önemli bir rol oynadı. Fakat Huawei, teknolojisinden de adından sıkça söz ettirerek Samsung’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Samsung’un ise Huawei’nin satış verilerini 5’e katladığını görüyoruz. 

Samsung Katlanır Telefon Kulvarında Rakiplerine Fark Attı!

Listenin devamında ise Oppo, Vivo ve Xiaomi yer alıyor. Listenin son sırasında ise Honor ve Motorola bulunuyor. Teknik tarafta değerlendirdiğimiz zaman Oppo ve Xiaomi modellerinin, kat izi, kullanış, fiyat ve tasarım tarafında söz konusu markalardan biraz daha iyi olduğunu görüyoruz. Fakat markaların pazarlama stratejisine göre bir farklılık yaşandığı ve Xiaomi’nin bu yüzden son sıralarda yer aldığı tahmin ediliyor. Çünkü Xiaomi Mix Fold 2, en çok tercih edilen Xiaomi modelleri içerisinde yer alıyordu. Tabii ki satışa sunulduğu ülkelerin de kısıtlı olması bu modelin son sıralarda yer almasına neden olacaktır.

Samsung Katlanır Telefon

Samsung katlanır telefon tarafında bir hayli başarılı olarak ilerliyor. Eğer önceki modellerde karşımıza çıkan sorunlar düzeltilirse, bu farkı daha da atacaktır. Önümüzdeki günlerde Samsung’un yeni katlanır modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Lionel Messi’den Altın iPhone Hediyesi! İşte Fotoğraflar!