iPhone 14 Yeni Renk Seçeneği İle Çok Sevilecek!

iPhone 14

iPhone 14 serisi yeni renk seçeneği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte yakında sunulacak yeni renk seçeneği hakkında tüm detaylar.

Geçtiğimiz Mart ayında Apple, iPhone 13 renk seçeneklerine yeşilin iki farklı tonunu eklemişti. iPhone 13 ve iPhone 13 mini modelleri, “Yeşil” adlı yeni bir ton eklerken, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max daha açık bir ton olan “Alpine Green”i sunuyordu. Fakat iki rengin de hemen hemen aynı durduğunu belirtelim. Yaklaşık bir yıl sonra ise, Çin sosyal medya platformu Weibo’da kısa bir mesaj yayınlandı. iPhone 14 sarı renk seçeneği ile karşımıza çıktı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da serinin iki farklı modeline iki farklı soru tanının eklenmesi bekleniyor. Yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Mart ayında tanıtılacağına dair sızıntılar mevcut. 

iPhone 14 Yeni Renk Seçeneği İle Çok Sevilecek!

Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’a orta döngü rengi ekleyeceğini ve bu rengin sarı olduğunu tahmin eden bu tür birkaç gönderi gördüğünü yazdı. Hatırlarsınız 2021 yılında teknoloji devi iPhone 12 ve iPhone 12 mini alıcılarına yeni bir mor seçeneği sunmuştu. MacRumors bugün, birden fazla kaynağın Apple’ın halkla ilişkiler ekibinin önümüzdeki hafta bir “ürün brifingi” planladığını söylediğini bildirdi. Halkla ilişkiler departmanının yeni bir iPhone renk yelpazesini duyurmaya mı hazırlandığı yoksa havada başka bir şey olup olmadığı bilinmiyor.

iPhone 14

Sonuç olarak, Apple’ın parlak medyanın dikkatini telefonlara geri getirmek için mevcut iPhone serisine yeni bir şeyler eklemeye çalışması mantıklı. Bu ışık, geçen Eylül ayında cep telefonlarının piyasaya sürülmesinden bu yana önemli ölçüde azaldı. iPh­one 14 ve 14 Plus renk seçenekleri Mavi, Mor, Gece Yarısı (Siyah), Yıldız Işığı (Beyaz/Gümüş) ve kırmızı olacak karşımıza çıkmaktaydı. Mevcut söylentiye göre ise sadece iPhone 14 Pro olmayan modellerden bahsediliyor gibi görünse ve iPh­one 14 Pro ve iPho­ne 14 Pro Max’in ek bir renk seçeneği alıp almayacağı net değilken, şu anda bu modeller için şu seçenekler mevcut. Önümüzdeki günlerde iPhone 14 serisinin alacağı yeni renk seçeneği hakkında yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Lionel Messi’den Altın iPhone Hediyesi! İşte Fotoğraflar!