Samsung S Translator servisini kapatıyor

Google News Abone Ol

Güney Koreli Samsung’un çeviri uygulaması olan S Translator için yolun sonu göründü. İşte Samsung’un servisini kapatacağı o tarih.

Samsung, bir servisini daha sonlandırmak üzere. Samsung, bugün S Translator hizmetini 1 Aralık 2020’de kapatacağını duyurdu. Hizmet, Google ve Microsoft’un çeviri hizmetlerine alternatif olarak kullanılıyordu. Ancak Google Translate ve Bing Çeviri ile mücadele edemeyen Samsung, firmayı zarara uğratmamak ve iş yükünü azaltmak için bu servisi kapatarak en doğru kararı vermiş olacak.

Samsung S Translator için yolun sonu

Samsung’un S Translator’ı, Samsung akıllı telefon kullanıcıları arasında pek fazla hayran kazanmadı. Hizmet çoğunlukla yalnızca ileri teknoloji Galaxy cihazlarında kullanılabiliyordu. Bu yüzden popüler olamamıştı. Samsung yaptığı duyuruda, hizmet tarafından kullanıcılardan toplanan tüm bilgilerin aynı gün içerisinde silineceğini de belirtiyor. Yani Samsung’un elinde çeviri uygulamasına ait hiç bir veri kalmayacak.

Samsung ayrıca S Translator kullanıcılarına yıllar boyunca hizmete gösterdikleri ilgi ve hizmeti kullandıkları için teşekkür ediyor. Çeviri uygulaması sadece 11 dil arasında dil çevirisi sağlıyordu. Bu diller ise Brezilya Portekizcesi, İngilizce (İngiltere), İngilizce (ABD), Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Rusça, Basitleştirilmiş Çince ve İspanyolca’ydı.

Samsung, mobil uygulama ekosistemini modernize etmek için çalışıyor ve daha önce S Voice, Mirrorlink ve Find My Car gibi bir dizi hizmeti kapatmıştı. Samsung’un popüler olmayan hizmetlerinin öldürülmesini tamamlayıp tamamlamadığını söylemek zor. Ancak sırada Bixby olabilir.

S Translator

COVID-19 salgını sayesinde 2020 yılı zor geçti. Endüstride pandemik sonuçlardan muzdarip birçok kesim var. Bununla birlikte, akıllı telefon pazarının 2020’nin ilk aylarında en büyük darbeyi aldığını söyleyebiliriz. Şimdiye kadar, 2020’nin 1. ve 2. çeyreğinde çoğu şirket anlamlı sonuçlar elde edemedi. Ancak bu, 2020’nin 3. çeyreğinde oldukça gelişti. Temmuz’da başlayıp Eylül’de sona eren üç aylık dönemde çoğu hükümet kilitleme kısıtlamalarını kaldırdı ve müşteriler tüketim programlarına kaldığı yerden devam edebildi. Elbette, sonuçlar 2019’un 3. çeyreğinden daha kötü olduğu için ancak iyileşmenin başlangıcını görebiliriz. Canalys’e göre 1 Temmuz – 30 Eylül arasında 348 milyon akıllı telefon gönderildi ve Samsung pazardaki pozisyonunu korudu.

İlgili Haberler

>> Samsung’un yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Beyond olabilir

>> Xiaomi OPPO ve vivo Samsung Exynos kullanacak


CEVAP VER