Samsung’tan Dikkat Çekici Galaxy Note Açıklaması! Aslında Geri Mi Döndü?

Samsung Galaxy Note ailesi, aslında tam olarak ortadan bize veda etmiş değil. Yeni nesle uygun ufak bir güncelleme yapıldı da diyebiliriz. İşte detaylar.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, kısa süre önce özel bir The Unpacked etkinliği gerçekleştirerek yeni Galaxy S22 akıllı telefon ailesini görücüye çıkarmıştı. Şimdiye dek hazırlanan en yetenekli Galaxy telefonlar olarak nitelendirilen bu aile, aynı zamanda Galaxy Note serisinin de bir anlamda “sonu” anlamını taşıyordu. Samsung’un üst düzey bir yöneticisi ise, duruma daha açıklayıcı bir bakış açısı kattı.

Samsung Akıllı Telefon Bölüm Başkanı Roh Tae-moon, geçtiğimiz günlerde, MWC 2022’de konuştu ve Galaxy S22 ailesinde, aslında Galaxy Note kimliğinin de bulunduğunu ifade ederek, “Galaxy Note ailesinin öldüğünü, ama Galaxy S Ultra olarak reenkarne olduğunu, yani hayata yeniden döndüğünü” belirtti.

Yani Galaxy S22 Ultra ile başlamak üzere, bundan sonra çıkacak S Ultra telefonlar bir nevi Note ailesinin devam üyeleri olacak. Neden derseniz…

Galaxy Note ailesi telefonlar, özellikle satışa sunulduğu ilk dönemde, iki unsurla ön plana çıkardı.

1. Büyük ekran
2. S PEN kalem desteği.

Son yıllara göz atacak olursak, satışa sunulan telefonların çok büyük bir kısmında 6 inç üzeri ekran boyutlandırması var.

Ayrıca kalem desteğini sunmaya başlayan farklı üreticilerin hazırladığı telefonlar ve tabletler de bulunuyordu.

Yani “büyük ekran” ve “kalem” denildiğinde artık Galaxy Note ailesinin çok da ayrıcalığı olduğunu düşünmek güçtü.

Samsung'tan Dikkat Çekici Galaxy Note Açıklaması! Aslında Geri Mi Döndü?Peki yeni bir Galaxy Note olarak gösterilen Galaxy S22 Ultra, bize neler sunuyor?

Samsung Galaxy S22 Ultra, 5G bağlantı özelliğine sahip bir telefon. En önemli özelliklerinden bir tanesi ise, 6.8 inç değerde Dynamic AMOLED 2X ekrana sahip olması. Bu ekran, 120Hz tazeleme değeri, HDR10+ görüntüleme teknolojisi ve maksimum 1750nit parlaklık değeri sunabiliyor.

Corning Gorilla Glass Victus+ koruma teknolojisiyle korunan ekran, Samsung’un en güncel S PEN kalemine de destek veriyor. Zaten bu kalem, daha evvel Note serisinde de sunulduğu gibi telefonla birlikte geliyor.

Snapdragon 8 Gen 1 çipseti, 4’lü ana kamera sistemi ve hızlı şarj destekli 5000mAh pili bulunan ürün, an itibarıyla en gelişmiş akıllı telefonlardan bir tanesi.

İlgili Haberler

>> Huawei MatePad 2022 Devasa Pil Kapasitesi İle Piyasaya Sürüldü!