Huawei MatePad 2022 Devasa Pil Kapasitesi İle Piyasaya Sürüldü!

Huawei MatePad 2022

Huawei MatePad 2022 Kirin işlemcisi ve devasa batarya kapasitesi ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu durumun en büyük sebebinin ise, 2019’un sonlarında Dünya’yı etkisi altına alan pandemi. Çünkü pandemi sebebiyle, bütün okullar ve çoğu iş yeri uzaktan eğitim ve çalışma sürecine geçti. Çoğu insan, en başlarda bu sürecin geçici olduğunu düşünerek, kısa süreli idare edecek tabletler talep etmeye başladı. Ayrıca dizüstü bilgisayara fazla para vermek istemeyen vatandaşlar da tabletlere yöneldi. Pandemi etkisinin devam ettiği dünyada hala tabletlere olan talebin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Huawei ise, hem günlük kullanımda hem de oyun konusunda iyi iş çıkartacak bir tablet üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Günlerdir, hakkında yazılıp çizilen model sonunda duyuruldu. İşte kullanım kolaylığı konusunda yeni özellikler ile karşımıza çıkan Huawei MatePad 2022 tablet hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Huawei MatePad 2022 Devasa Pil Kapasitesi İle Piyasaya Sürüldü!

Huawei MatePad 2022

İlk olarak cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzeyen bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. Ekran tarafında 2000 x 1200 piksel bir ekrana sahip olan model, 470 nit parlaklık sunuyor. Ayrıca bu ekranın 10.4 inç boyutuna sahip olduğunu söyleyelim.

İşlemcide ise Kirin 710A yongasını kullandığını belirtelim. Bu işlemciyi kullanan diğer cihazların performansını değerlendirdiğimizde ise, MatePad 2022 modelinin, bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

RAM ve dahili depolama tarafında 4 GB RAM ve 64 GB ve 128 GB seçenekleri karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra 512 GB’a kadar genişletilebilen SD kart desteği de kullanıcılara sunuluyor. Bu yüzden depolama tarafında sorun yaşatmayacak bir modelin bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

13 MP ana kameraya sahip olacak model, pil tarafında ise 7250 mAh kapasite ile gelecek. Ayrıca bu pili desteklemek için ise 22.5W hızlı şarj desteği bulunuyor. Cihazın henüz ülkemizde piyasaya sürüleceğine dair resmî bir açıklama bulunmuyor. Fakat yurtdışında piyasaya sürülme tarihine baktığımızda,4GB + 64GB versiyonu 279€, 4GB+128GB versiyonu ise 319€’dan piyasaya sürülecek.

İlgili Haberler

>> Yapay Zeka İnterneti Yeniden Şekillendirecek: Yeni Araştırma Sonuçları,

>> Elon Musk Ukrayna Hakkında Konuştu: Beklenmeyen Cevap