TikTok ‘tan YouTube’u Zora Sokacak Hamle! Video Uzunluklarında Önemli Güncelleme!

TikTok, platforma yüklenen videoların süresini arttırma kararı aldı! Bu hamle, yakın zamanda YouTube’u zor durumda bırakabilir. Zira şirket, geçtiğimiz sene de benzer bir hamle yapmış ve bunun sonucunda kullanıcılarından çok olumlu dönüşler almıştı.

TikTok, son yıllarda en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Çin menşeli uygulama, kullanıcılarına kısa videolar çekerek müzik eşliğinde paylaşma imkânı sunuyor ve bu videolar da diğer kullanıcıların ilgi alanları doğrultusunda sunuluyor. Yani hem içerik üreticisi hem de içerik tüketicisi, kendilerine uygun karşılıkları alabiliyor.

Platform, geçtiğimiz temmuz ayında bir hamle gerçekleştirmiş ve platforma yüklenen videoların uzunluğunu 1 dakikadan 3 dakikaya çıkarmıştı. Bu da kullanıcıların platformda daha fazla vakit geçirmesini sağlamıştı. Haliyle bu, hem TikTok’un hem reklam verenlerin hem de içerik üreticilerinin daha çok para kazanması anlamına da geliyordu.

TikTok 'tan YouTube'u Zora Sokacak Hamle! Video Uzunluklarında Önemli Güncelleme!

TikTok, artık 10 dakika uzunluğa kadar videolar yüklemenize izin verecek. Uygulamanızın her zaman güncel olduğundan emin olmalısınız!

Çin menşeli platform, yeni güncelleme neticesinde, kullanıcılarına 10 dakikalık videolar yükleyebilme imkânını sunmaya başladı. Evet, daha önce 3 dakikaydı ve bu yeni güncelleme sayesinde 3 katın da üzerinde bir uzunluk sunulmuş oluyor. Böylece TikTok’un YouTube’un karasularına girmeye başladığını söylemek mümkün. Zaten YouTube da TikTok’a karşılık olarak güncellemeler hazırlıyordu. Giderek kızışan bu rekabetin sonucunda kazanan da biz tüketiciler olacağız gibi görünüyor.

Bu arada, The Wall Street Journal’da yer alan bilgiler, TikTok’un 2021 yılında 4 milyar dolarlık reklam geliri elde ettiğini gösteriyor. Dolayısıyla 2022 için beklentiler daha da yükselmiş durumda.

Sosyal medya platformunun şu an aylık olarak 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor, ki bu gerçekten çok yüksek bir rakam. Bu kullanıcılar 1 ile 3 dakika arasında videolar çekiyorken şimdi 10 dakika uzunlüğa kadar videolar çekip paylaşabilecekler. Bu da platformun toplam kullanım süresini ciddi oranda arttıracaktır. Bunun sonucunda da kazanç rakamlarında ciddi yükselişlerin olması muhtemel.

Yetkililer, her zaman platformu geliştirmeyi ve platformu kullananlara değer katarak yola devam etmeyi planladıklarını dile getiriyor. Öte yandan toplumda pek çok kişi, TikTok kullananları hâlâ eleştiriyor, bu platformu “garip” olarak nitelendiriyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler

>> Samsung’tan Dikkat Çekici Galaxy Note Açıklaması! Aslında Geri Mi Döndü?