Samsung Telefonlar Çok Farklı Satışa Çıkacak. Nasıl mı?

Samsung telefonlar konusunda radikal kararlar almaya hazırlanıyor. Şarj cihazlarını yavaş yavaş cep telefonlarından çıkarmayı planlayan şirket bunun ilk olarak Galaxy S21 ile deneyebilir.

Kısa süre önce piyasaya sürülen Samsung Galaxy S21 ile ilgili bir soruya forum bölümlerinde cevap veren Samsung maliyetler konusunda tasarrufa gideceğini söylüyor. Bu tasarruf ile birlikte kutuların hacmi küçülecek, taşıma, üretim ve hammadde tüketiminin verimliliği artacak. Bu bağlamda Samsung Telefonlar gelecekte aksesuarsız olarak satışa sunulabilir.

Bu sadece şirketin bir sonraki büyük lansmanı olan Samsung Galaxy Note 21’e aksesuarın eşlik etmeyeceği anlamına gelmiyor. Diğer cihaz serileri Galaxy Z katlanabilen telefonu, Galaxy A, M ve F ara modelleri ve giriş seviyesi telefonları alan kullanıcılar gelecekte şarj cihazını ayrıca satın almak zorunda kalabilirler.

Samsung telefonlar konusunda sorulan soru şu şekilde

Samsung neden Galaxy S21 içerisinden kablolu kulaklık ve şarj cihazlarını çıkarmaya karar verdi? Soru bu şekilde. Yanıt ise şöyle:

“Şarj cihazlarının ve kulaklıkların kademeli olarak kutularımızdan çıkarılmasının sürdürülebilir tüketim sorunlarına yardımcı olabileceğine ve tüketicilerin yeni telefonlarda gereksiz başka bir şarj cihazı aldıklarında hissedebilecekleri her türlü baskıyı ortadan kaldırabileceğine inanıyoruz”.

Pratikte bu, kullanıcılarda büyük bir değişim anlamına geliyor. Üst seviye akıllı telefon kategorisinde daha üstün faaliyet gösteren Apple’ın aksine Samsung, ekolojik trendden etkilenebilecek daha uygun fiyatlı ürünlerden oluşan geniş bir portföye sahip.Samsung Telefonlar

Bu değişikliğin ne zaman gerçekleşeceği ve Güney Kore’li firmanın maliyet tasarruflarını hangi Samsung Telefonlar için uygulayacağı hala belirsiz. Bununla birlikte, daha ucuz akıllı telefonların aksesuara sahip olmasını bir süre daha bekleyebiliriz. Çünkü şarj cihazının hariç tutulması, bir akıllı telefonda çok az harcama yapmak isteyen tüketicileri uzak tutabilir.

Öte yandan Samsung, USB-C’yi 2017’den bu yana standartlaştırmaya çalıştığını, bu nedenle tüketicilerin elinde önemli sayıda şarj cihazının olması gerektiğini ima ediyor.

Şimdilik herhangi bir Samsung cihazındaki değişiklikle ilgili hala somut bir bilgi yok. Konunun netleşmesi için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

İlgili haberler

>> Samsung Hesabından Bakın Ne Paylaşıldı: Tarihin En Büyük Gafı!