Samsung Hesabından Bakın Ne Paylaşıldı: Tarihin En Büyük Gafı!

Galaxy Quantum 2 özellikleri

Twitter’da Samsung hesabından öyle bir paylaşım yapıldı ki, tarihin en büyük gafı desek yeridir. Hadi gelin Samsun’un yaptığı bu büyük hataya birlikte bakalım.

Şu sıralar Samsung ve iPhone tartışmaları sürekli gündemde. Bazıları Samsung’u daha uygun fiyatlı ve çok çeşide sahip bir marka olarak görürken kimileri için Apple çok daha cazip diyebiliriz. Apple şirketinin bu kadar popüler olmasının nedeni elbette gizlilik sağlaması.

Büyük şirketlerin CEO’larına bakıldığında çoğu zaman iPhone kullandıkları görülüyor. Bunun en büyük nedeni hiç şüphesiz Apple şirketinin ciddi bir güvenlik sağlaması. Bu sayede hem gizlilik hem de yüksek performans sağlayabiliyor.

Samsung hesabından iPhone kullanıldı

Samsung büyük bir etkinlik düzenleyecekti ve bu etkinliği sosyal medya platformlarından duyurması gerekiyordu. Bunu sağlayabilecek en iyi platformlar hiç şüphesiz Twitter ve Facebook’tu. Samsung tam da bunu yaptı ve etkinliğini Twitter üzerinden duyurdu.

Samsung hesabından iPhone

Bu konuda herhangi bir problem olmasa bile işin tuhaf tarafı bundan sonra başladı. Samsung tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında ortada bir tuhaflık vardı. Paylaşımın hemen altında “Twitter for iPhone” yazısı yer alıyordu. Buradaki yazı işin rengini değiştirdi. Samsung en büyük etkinliklerinden bir tanesinde böyle bir hata yapması tuhaf karşılandı.

Samsung tarafından yapılan açıklamada, bu paylaşımın iPhone kullanan birisi tarafından yapıldığını ve pek önemli olmadığı söylendi. Samsung durumu fark eder etmez hızlıca paylaşımlarını sildi. Samsung hesabından böyle bir paylaşımın yapılması ise akıllara kazındı. Normal şartlarda böyle hatalar yapılabilir, doğaldır. Fakat söz konusu kıyasıya rekabet eden iki şirket olunca işler değişiyor.

Muhtemelen sosyal medyada veya diğer başka platformlarda Samsung ve Apple hayranları tarafından yapılan paylaşımlara denk gelmişsinizdir. Bu ikili arasında kıyasıya rekabet olduğu söylenebilir. Birbirleriyle laf dalaşına girmek için fırsat kollayan bu iki grup, elbette böyle bir fırsatı kaçırmadı. Anlaşılan uzun bir süre daha Samsung tarafından yapılan bu hata unutulmayacak.

Peki siz bu komik olay ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Sizin favoriniz Samsung mu yoksa Apple mı?

İlgili haberler:

>> Samsung Galaxy S21 lansmanından önce tüm detayları sızdırıldı…

>> Samsung Galaxy S21 Ultra Tüm Özellikleri: Ne Yok Ki!