Samsung’un 40 Bin TL’lik Telefonunda Üzen Detay!

Samsung, geçtiğimiz günlerde Unpacked etkinliğini gerçekleştirdi ve yeni ürünlerini tanıttı. Şüphesiz bu ürünler arasında, özellikle katlanabilir ekranlı telefonlar olan Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 ilgi çekti. İkisinin de güzel özellikleri var, ama can sıkan bazı detaylar da var…

Samsung, katlanabilir ekranlı telefon üretiminde söz sahibi isimlerden. Bu bağlamda da firma, yeni Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 modellerini tanıttı, ön sipariş süreçlerini başlattı. Evet, bu telefonlardan bir tanesini almak istiyorsanız, Samsung Türkiye’nin web sitesine giderek ön sipariş verebilirsiniz. Peki kutu içerikleri nasıl diye soruyorsanız, pek de iyi olmadığını söylememiz lazım.

Bildiğiniz gibi Samsung, Apple ve Oppo gibi firmalar, satışa sunduğu bazı telefon modellerinde şarj adaptörlerine yer vermemeye başladı. Bunu da çevre kirliliğini azaltmak, daha az karbon ayak izi oluşumu olarak savunuyorlar. Öte yandan, bunun firmalara maliyet azaltıcı bir etki oluşturduğu ve son tüketicilere ekstra maliyetler yüklediği de bir gerçek.

Samsung Galaxy Z Fold4’ü ele alalım isterseniz. Katlanabilir Amoled ekran teknolojisi, çoklu kamera sistemi ve güçlü bir işlemcisi bulunan ürün, tam 40 bin liralık satış fiyatı etiketine sahip. Eğer ürünün 256GB dahili depolamalı versiyonunu almak isterseniz, bu parayı ödemelisiniz.

Samsung'un 40 Bin TL'lik Telefonunda Üzen Detay!

Kutu içeriğine baktığımızda ise, bir parça hayal kırıklığı yaşadık diyebiliriz.

Zira sadece Type-C şarj kablosu, sim iğnesi ve kullanım kılavuzu var. Evet, bu kadar. Bazı telefonların kutusunda koruyucu şeffaf kılıf da çıkıyordu, ama Samsung burada bu hamleyi yapmamış. Öte yandan, hızlı şarj teknolojisinden faydalanabilmek için eğer varsa mevcut şarj adaptörünüzü kullanmalısınız. Yok ise, 25w hızlı şarj destekli şarj adaptörüne ayrıca para vermelisiniz.

Aynı durum, firmanın bir diğer güncel katlanabilir ekranlı modeli Z Flip4 için de geçerli. Onun da kutusunda şarj adaptörüne yer verilmiyor ve ya mevcut adaptörü kullanmanız ya da para verip ayrıca adaptör almanız isteniyor.

Belki bazılarınız “Yahu 40 bin lira veren kişi, biraz daha para verip şarj adaptörünü de alabilir” diyebilir. Ama öte yandan bazılarımız da “O kadar para veriyorsak eksiksiz bir içerik sunulmalı” düşüncesini savunuyor.

Peki bu durum hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Muhtemelen önümüzdeki dönemde çoğu üretici şarj adaptörlerini ayrı satmaya başlayacak.

İlgili Haberler

>> Mac Kullanıcılarının En Çok Karşılaştığı 3 Siber Tehdit