Samsung Yapay Zeka Orta Segment Telefonlara Gelecek!

Samsung Yapay Zeka

Samsung Yapay Zeka özelliklerini orta segmentte satışa sunduğu A serisi modellere sunmaya başladı. İlk güncelleme Galaxy A54’e ait olacak. İşte tüm detaylar.

Geçtiğimiz hafta Galaxy S22 ailesinin One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte Samsung, artık dış görünümünün en son sürümünü geçen yılın en çok satan orta sınıf telefonlarına getirmeye hazır olduğunu duyurdu. Bu kapsamda, Galaxy A54 ve Galaxy A34 modelleri, şirketin Güney Kore’deki evinde One UI 6.1 güncellemesini almaya başladı. Samsung Galaxy A54 ve A34, One UI 6.1 güncellemesini aldı. İşte Samsung’un yeni güncellemesini alacak diğer Samsung modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Yapay Zeka Orta Segment Telefonlara Gelecek!

Ancak, bu güncellemeyle birlikte her iki model de Galaxy AI özelliklerini içermiyor çünkü bunlar hala Samsung’un amiral gemisi serilerine özel olarak ayrılmış durumda. Galaxy A54’ün yeni sürümü, Kore’deki adı Galaxy Quantum 4 olan A546SKSU4CXDC olarak etiketlenirken, A34 modeli ise A346NKSU5CXD5 etiketini alıyor. Her iki güncelleme de Nisan 2024 güvenlik yaması seviyesiyle birlikte sunuluyor.

Samsung Yapay Zeka

Samsung’un, diğer pazarlardaki Galaxy A54 ve A34 modellerinin de One UI 6.1 güncellemesini yakın zamanda almasını beklemek mantıklı. Ancak, bu güncellemenin diğer pazarlara ne zaman ulaşacağına dair kesin bir bilgi henüz bulunmuyor. Ancak, kullanıcılar bu güncellemenin kısa sürede diğer ülkelerde de yaygınlaşmasını umut ediyoruz. Son zamanlarda piyasaya sürülen orta segment akıllı telefonlara baktığımızda, nesne kaldırma, metin özetleme gibi yapay zeka özelliklerinin gelmeye başladığını görüyoruz. Samsung da orta segment rakipleri arasında da geri kalmamak adına yeni güncellemeyi çoğu model için yayınlayacaktır.

Samsung S24 serisine özgü olan Galaxy AI özellikleri, piyasaya ik sürüldüğünde bir hayli ilgi görmüştü. Fakat burada Samsung, S24 serisine sahip olmayanlar veya daha uygun fiyatlı alternatif arayanlar için S23 serisine de yeni yapay zeka özelliklerini sunmuştu. Artık tüm akıllı telefonların yapay zeka için önemli iyileştirmelere imza atmasıyla Samsung Galaxy A serisi modellerine de yeni yazılım güncellemelerinin geldiğini görüyoruz. Önümüzdeki günlerde OneUI 6.1 güncellemesini alacak olan diğer Samsung modelleri hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> OpenAI Kendi Görselleri Hakkında Net Konuştu – Herkes Buna Dikkat Etsin