Xiaomi 15 Pro Sürpriz Bir Kamera İle Piyasaya Sürülebilir!

Xiaomi 15 Pro

Xiaomi 15 Pro sürpriz bir lens ile karşımıza çıkabilir. Yeni modelin Ultra modelinen bir periskop lens alması bekleniyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 15 serisinin Çin lansmanı Ekim’de gerçekleşecek. Henüz hangi modellerin küresele açılacağı bilinmiyor fakat Çin’de satışa sunulduktan aylar sonra Global pazara geldiğini biliyoruz. Xiaomi 15 serisine ait Ekim ayında 15 ve 15 Pro modelleri tanıtılacak. 2025’in ilk aylarında ise Ultra modelinin gelmesi bekleniyor. İddialara göre Xiaomi 15 Pro modeli, serinin Ultra modellerinde görmeye alışık olduğumuz periskop lens ile gelecek. Bu da 100x, 120x dijital zoom yapabileceğimiz anlamına geliyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 15 Pro Sürpriz Bir Kamera İle Piyasaya Sürülebilir!

Son raporlara göre Xiaomi, yakında piyasaya sürmeyi planladığı 15 Pro modelinde periskop yakınlaştırma kamerası kullanabilir. Bu, şimdiye kadar sadece Xiaomi’nin Ultra hiper amiral gemisi modellerinde bulunan bir özellikti. Ancak görünüşe göre, şirket bu teknolojiyi Pro serisine de dahil etmeye hazırlanıyor. Xiaomi’nin 15 ve 15 Pro modellerinin, Ekim ayının ortalarında piyasaya sürüleceği ve bu modellerin Snapdragon 8 Gen 4 SoC tarafından destekleneceği iddia ediliyor. Bu, Xiaomi’nin en son teknolojiye sahip işlemcilerle donatılmış ilk cihazları olacak.

Xiaomi 15 Pro

15 Pro’nun kamera modülünün tasarımının, cihazın arka kısmının sol üst köşesine yerleştirilmiş, köşeleri yuvarlatılmış bir dikdörtgen olduğu söyleniyor. Bu tasarım, Xiaomi’nin önceki modellerine benzerken, periskop için özel bir alan sağlayacak şekilde ayarlanacak. Kaynağa göre, 15 Pro’nun üç kamerası da 50 MP çözünürlüğe sahip olacak. Ancak ilginç bir detay, Samsung ISOCELL JN1 sensörünün, önceki model Xiaomi 14 Pro’nun kameralarında kullanılmayacak olması. Daha önceki bir söylentiye göre, Xiaomi 15 ve 15 Pro modellerinin ultrasonik parmak izi sensörlerine sahip olabileceği iddia edilmişti. Ancak henüz kesin bir karar verilmediği belirtiliyor.

Bu özelliklerin, Xiaomi’nin yeni modellerinde yer alıp almayacağı, resmi olarak duyurulmadan netlik kazanmayacak gibi görünüyor. İşlemci tarafına baktığımızda Xiaomi 15 ve 15 Pro modellerinin Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Fakat seriye ait Ultra modeli hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde Xiaomi 15, 15 Pro ve 15 Ultra modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> OpenAI Kendi Görselleri Hakkında Net Konuştu – Herkes Buna Dikkat Etsin