Samsung Yeni Fabrikası Üretimi Yeniden Ateşleyecek: Çip Krizi Bitebilir

Samsung yeni fabrikası

Samsung yeni fabrikası üretimi büyük oranda artırma ihtimaline sahip. Kurulacak olan çip fabrikası ile birlikte dünya rahat bir nefes alacak. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılar.

.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Samsung yeni yatırımı ile üretimi desteklemek istiyor. Şirket elbette akıllı telefon alanında birçok farklı ürün ortaya çıkarıyor. Sadece akıllı telefonlar değil aynı zamanda akıllı saatler ve tablet üretiminde de önemli bir yerde olduğunu söyleyebiliriz. Samsung şirketinin burada yapmak istediği çip üretimi.

Küresel çapta büyük bir çip krizi olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Hem otomotiv sektörü hem de akıllı telefon sektörü bu alanda büyük zarar gördü. Skoda, Toyota ve Volkswagen gibi birçok otomotiv devi üretim yapamaz hale geldi. Şimdi ise 2022 yılının ilk yarısında temelleri atılacak olan fabrika büyük umut oldu.

Samsung yeni fabrikası büyük yatırım aldı

Küresel çapta ciddi bir güce sahip olan Samsung yaklaşık olarak 17 milyar dolar harcayarak bir fabrika kurmaya hazırlanıyor. Bu fabrikanın ilk temelleri 2022 yılında atılacak. 2024 yılının ikinci yarısında ise hizmet vermeye başlayacağı söyleniyor. Joe Biden yönetimi şirkete bu konuda tam destek sunuyor.

Samsung yeni fabrikası

Ortaya çıkan son detaylara göre ABD’nin Teksas eyaletinde böyle bir fabrika kurulacak. Bu fabrikanın yarı iletken fabrikası olacağı söyleniyor. Çip krizini sonlandırmak isteyen tüm dünya ülkeleri böylece rahat bir nefes alacak. Şirketin bahsi geçen fabrikada en az 2000 kişi çalıştırması bekleniyor. Böylece Samsung yeni fabrikası ile istihdam yaratmış olacak.

Samsung birçok fırsat sunacak

Tüm bunlara ek olarak Teksas’ta yaşayan öğrenciler için staj yapma imkanları sunulacak. Böylece fabrikanın aynı zamanda bir eğitim merkezi olması da amaçlanıyor. Şirketin ABD’den destek alma nedenlerinden bir tanesi de buydu.

Otomotiv ve akıllı telefon sektörü önümüzdeki yıllarda rahat bir nefes alacak. Peki siz bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra daha önce görmediğimiz bir kamera yapısı ile karşımıza çıkacak!

>> Bu Telefonlar İçin Samsung Android 12 ile One UI 4 güncellemesi Çok Yakında İndirilebilecek!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here