Akaryakıt kuyruğu sosyal medya gündemine bomba gibi düştü

akaryakıt kuyruğu sosyal medya

Yaşanan akaryakıt kuyruğu sosyal medya gündemine düştü. Özellikle son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar bu tür gelişmeleri karşımıza çıkarıyor. İşte konu ile alakalı merak edilenler.

.

Bildiğiniz üzere dolar kuru 13 TL seviyelerini bile geçti. Bu durum beraberinde çok ciddi zamların gelmesine neden oldu. Özellikle son dönemlerde neredeyse her alanda zam ekleniyor. Durum böyle olunca vatandaş alması gerekenleri öncesinde tedarik etmeye çalışıyor.

Benzine gelen 1 lira 2 kuruş zam ve motorine gelen 1 lira 6 kuruş zam öncesinde haber verilmişti. Daha doğrusu böyle bir fiyat farkı olacağı ortaya çıktı. Bunu duyan tüm vatandaşlar zamlı fiyatlardan benzin almamak için akaryakıt istasyonlarına hücum etti. Sonuç olarak ortaya dev kuyruklar çıktı.

Akaryakıt kuyruğu sosyal medya platformlarında bolca konuşuldu

Benzin ve motorin ile ilgili gelen zamlar aynı zamanda LPG için de geçerli. LPG 65 kuruş zam alarak son yılların en yüksek seviyesinden birisine yükseldi. Böylece zam yemeyen hiçbir akaryakıt kalmadı. Normal şartlarda dövizin artması ile birlikte pompaya hemen yansıtılmıyordu.

akaryakıt kuyruğu sosyal medya

Ekonomik bazı problemler nedeniyle dövizin artışı hızlı bir şekilde pompa fiyatlarına yansıtılıyor. Bu durum vatandaşlarda da panik yaratıyor. Kimi vatandaşlar akaryakıt istasyonlarında yakıt satılmadığını iddia etti. Onlara göre şirketler stok yapıyor. Paylaşılan kuyruğa bakılırsa herkese yetecek kadar benzin akaryakıt istasyonlarında yok.

Fiyatlara yeni zamlar eklenebilir

Her ne kadar tüm bu fiyatlar zamlı olsa bile yine de önümüzdeki günlerde fiyat artışının devam edeceğini söyleyebiliriz. Döviz kurunun artması veya benzin ile ilgili yaşanan tüm fiyat artışları bunu tetikleyecek. Bu nedenle akaryakıtı zam yemeden önce almak açıkçası pek bir çözüm olmuyor.

Türkiye’de benzin fiyatları bazı şehirlerde 10 TL seviyelerini aştı. Bu durum İzmir, İstanbul ve Ankara gibi birçok şehirde kuyruklar oluşmasına neden oluyor. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlere paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Benzinli Otomobiller Tarihe Karışıyor: Bu Tarihten Sonra Üretimleri Durduruluyor

>> Kablosuz Şarj Teknolojisi Elektrikli Otomobil Devrimini Başlatacak: Benzinli Araçlar Tarihe Gömülüyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here