Samsung Galaxy S22 Ultra daha önce görmediğimiz bir kamera yapısı ile karşımıza çıkacak!

S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin kamera yapısı hakkında yeni sızıntılar gerçekleşti. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarına olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle en son piyasaya sürülen amiral gemisi S21 serisinin Snapdragon 888 işlemciye sahip olması, söz konusu modellerin tercih edilmesinde en büyük etken oldu. Çünkü halihazırda en güçlü Android işlemcisinin Snapdragon 888 ve 888 Plus yonga setleri olduğunu söyleyebiliriz. Yakında tanıtılacak olan Galaxy S22 serisi hakkında birçok bilgi bugüne kadar paylaşmıştık. Bugün ise serinin Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte tasarım detayları ortaya çıkan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung Galaxy S22 Ultra daha önce görmediğimiz bir kamera yapısı ile karşımıza çıkacak!

S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartılan görselleri incelediğimizde serinin önceki modellerine benzer bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat serinin önceki modellerine göre daha ince bir tasarım çizgisini olduğu görülüyor. Sızdırılan tasarımı incelediğimizde kavisli ekran yapısının karşımıza çıktığını görmekteyiz. Ayrıca yeni modelde Note serisine benzer bir form bulunuyor. Piyasaya sürülen son Note modeline benzer bir tasarım çizgisine sahip olan Galaxy S22 Ultra’nın kamera tarafında ise ilginç bir kamera kurulumuna yer verdiğini görüyoruz. Dikey konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumuna sahip olan Samsung Galaxy S22 Ultra aynı zamanda da lazer auto-focus ve LED flaşa da sahip.

Ayrıca yeni cihazın tüm arka kameralarına ilişkin önemli iddialar bulunuyor. IceUniverse kaynağının sızdırdığı detaylar, kameraların diyafram açıklığına kadar tüm detaylarını içeriyor.

  • 108MP ana kamera: HM3 sensörünün geliştirilmiş versiyonu 1/ 1.33 “0.8 um F1.8 FOV 85
  • 12 MP Ultra Geniş Açılı Kamera: 0.6X Sony sensör 1/2.55″ 1.4um F2.2 FOV 120
  • 10MP 10X Periskop Telefoto: Yeni Sony sensör 1/3.52″ 1.12um F4.9 FOV 11
  • 10MP 3X Telefoto sensör: Yeni Sony sensör 1/3.52″ 1.12um F2.4 FOV 36

Önümüzdeki günlerde yeni cihazın kamera özelliklerine ilişkin sızıntılar gerçekleşecektir. Takipte kalın.

İlgili Haberler