Katlanabilir Akıllı Telefonlarda Samsung İmzası: Pastanın Çoğunu Alıyor

Katlanabilir akıllı telefonlarda Samsung

Katlanabilir akıllı telefonlarda Samsung fazlasıyla önemli bir yere sahip. Ayrıca her geçen yıl bu önemini daha fazla arttırmayı başarıyor. İşte konu ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

Samsung akıllı telefon pazarında kendisini ispatlamaya devam ediyor. Şirket katlanabilir cihazlarda yeni girişimlere yer veriyor. Mesela Z fold 2 ve 3 bunun en bariz örnekleri içerisinde yer alıyor. Şirketin özellikle Z Flip 3 serisi ile birlikte sektörü önemli bir şekilde domine ettiğini biliyoruz. Fakat Güney Koreli teknoloji devi yalnız değil.

Oppo, Motorola ve Huawei gibi markalar şu sıralar katlanabilir akıllı telefon modelleri üretmeye çalışıyor. Samsung tek başına sektörü domine etse bile yine de rakipleri rahat durmuyor. Özellikle Huawei ve Motorola bu konuda fazlasıyla baskın bir karaktere sahip. Samsung ise kolay kolay liderliği devretmeyecek.

Katlanabilir akıllı telefonlarda Samsung baskısı

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre katlanabilir akıllı telefon sevkiyatları önemli ölçüde arttı. Bu sevkiyatların yaklaşık olarak yüzde 520 oranında arttığını görüyoruz. Böylece 4,25 milyon adet seviyesine kadar ulaşmayı başardı. Bunun yaklaşık olarak 4,1 milyon adeti Samsung tarafından yapıldı.

Katlanabilir akıllı telefonlarda Samsung

2021 yılında katlanabilir akıllı telefon pazarında 8 milyon cihaz satıldı. Bu satışlara baktığımızda 2020 yılından çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Samsung yaklaşık olarak yüzde 86 oranında pazar hakimiyeti kurmuştu. Şimdilerde bu pazar hakimiyetini devam ettirmeye gayet gösteriyor.

Samsun güçlü rakiplere sahip

2021 yılının son çeyreğine baktığımızda her 3 cihazdan 2 tanesinin Z Flip 3 olduğunu görüyoruz. Elbette bu katlanabilir akıllı telefon modelleri için geçerli. Diğer alanda Apple liderliğini önemli ölçüde devam ettiriyor. Katlanabilen akıllı telefon alanında talebin artış göstermesi tüm şirketleri buraya dahil ediyor.

2021 yılının son çeyreğinde bile yıllık olarak değerlendirildiğinde talebin yüzde 342 oranında artış gösterdiğini görüyoruz. Böylece 5,8 milyar dolarlık rekor bir gelir seviyesi elde edildi.

İlgili Haberler:

>> Twitter Güvenlik Modu Getiriyor: Siber Zorbalığa Karşı Büyük Adım

>> 2022 Yılı Güvenlik Tahminleri: Bu Yıl Siber Suçlarla Mücadele Yılı Olacak