Şansa Bakın: Piyango Büyük İkramiyesi Kazandığını Spam E-Mail İle Öğrendi!

Şansa Bakın: Piyango Büyük İkramiyesi Kazandığını Spam E-Mail İle Öğrendi!

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da ilginç bir olay yaşandı. Hani piyango için ‘şans’ derler ya, gerçekten de öyle. Fakat bu haberimizde bahsedeceğimiz kişi, şanstan fazlasına da sahipmiş aslında. 3 milyon doları eve götürmek güzel olsa gerek.

Amerika’da yaşayan Laura Spears isimli kadın, yakın zamanda piyango oynayarak şansını denedi ve tam 3 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. Gerçekten büyük şans. Ama şansın ötesi ise, bu ödülü kazandığını bir spam e-mail ile öğrenmiş olmasıydı. Yani kazandığından hiç haberi de olmayabilirdi…

Spam klasörünüze genelde ‘şu kadar para kazandınız’ gibi mail’ler gelir ya hani, bu kez gerçekten de kazanan biri oldu!

Biliyorsunuz, çoğumuzun e-mail adresine hemen her gün pek çok spam e-mail geliyor ve bu mail’lerin büyük kısmında da “şu kadar ikramiye kazandınız, şuraya tatil kazandınız, şu kadar miras kaldı” gibi konulardan söz ediliyor. Haliyle bu tip mesajlar, genelde sahte ve dolandırıcıların sizi kandırmaya yönelik hamleleri oluyor. Fakat bu kez nadir bir durum yaşandı. Spam kutusundaki mail, gerçekten de “gerçek” bir mail idi.

Michigan’da yaşayan Spears, hemşirelik yaparak hayatını sürdürüyor. Yeni yıl döneminde, piyangonun büyük ikramiye verdiğini duyunca şansını denemek ve oynamak istemiş. İnternet üzerinden bir tane Mega Millions bileti alan Spears, sonrasında da sonuçları beklemeye başlamış.

Şansa Bakın: Piyango Büyük İkramiyesi Kazandığını Spam E-Mail İle Öğrendi!

55 yaşındaki kadın, tüm bekleyişine rağmen e-mail kutusunda bir sonuç görememiş. Kazanamamış olsa bile, pek çok kişi sonuçları görmek ister, değil mi? Bunun üzerine o da e-mail adresinin spam kutusuna bakmış ve orada bir piyango mail’i görmüş. Evet, kazandığını duyuran posta, spam klasöründe duruyormuş. Neyse ki bunun bir spam olmadığını iyice kontrol ettikten ve piyango şirketini arayıp sonucu teyit ettikten sonra anlamış.

Piyango ikramiyesi sonrası şimdi yeni bir hayat zamanı

Laura Spears, 3 milyon dolarlık piyango ikramiyesini aldı. Bu parayla hem ailesine yardım edeceğini hem de erken emeklilik için gerekli ödemelerini gerçekleştireceğini belirtiyor. Ne diyelim, herkesin şansı bol olsun ve bundan sonra spam klasörünüze dikkatli bakmayı ihmal etmeyin. Zira Spears da artık kısa aralıklarla spam klasörünü kontrol edeceğini ve piyango şirketinin mail adresini de güvenilir adresler arasına eklediğini belirtiyor.

İlgili Haberler:

>> Don’t Look Up, Birinci Olamadı! İşte Netflix’te En Çok İzlenen 10 Film!