SAP veriye dayalı yeni bulut servisleri ile karşımızda

SAP TechEd 2019 - Barcelona, Spain

SAP, veriye dayalı yeni bulut servisleriyle akıllı işletmeleri güçlendiriyor. İşte SAP’ın yeni bulut tabanlı servisleri hakkındaki detaylar.

SAP, akıllı işletmelerin Deneyim Ekonomisi içinde daha da büyümesini sağlamak amacıyla kurumsal teknoloji platformunda hayata geçirdiği yenilikleri tanıttı. İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen SAP TechEd Konferansı’nda duyurulan bu yenilikler sayesinde SAP müşterileri, veriyi hızla işlerinde değere dönüştürebilecek.

SAP kurumsal teknoloji platformu, SAP çözümlerini tek bir referans mimari yapıda bir araya getirerek, modern kurumlar için gerekli tüm servisleri sunuyor.

Veri tabanı ve veri yönetimini, uygulama geliştirme ve entegrasyon, analitikler, akıllı teknolojileri ve servisleri kapsayan bu platform. kurumların SAP uygulamalarının kapsamını genişletmelerine, BT ortamlarını entegre etmelerine, ve yeni uygulamalar oluşturmalarına yardımcı oluyor ve iş süreçlerini daha da iyileştiriyor.

SAP’ın veriye dayalı yeni bulut servisleri neler sunuyor?

Kurumsal teknoloji platformuyla işletmeler ayrıca SAP verilerine kolay erişim fırsatına sahip oluyor ve verileri dönüştürecek zengin içeriklerden yararlanabiliyor.

veriye dayalı yeni bulut servisleri
SAP TechEd 2019 – Barcelona, Spain

Ayrıca bulut servis sağlayıcıları ile iş birliği ve onların teknolojileriyle kusursuz şekilde birlikte çalışma imkânı sayesinde yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve esneklik de sağlanıyor.

SAP HANA Bulut Servisleri veriye akıl katıyor

SAP Data Warehouse Cloud, SAP HANA Cloud ve SAP Analytics Cloud çözümlerini içeren SAP HANA Cloud Services, tüm veri ve analitik yeteneklerini birleştirerek büyük hacimli veriyi depolamak, işlemek, yönetmek ve kullanmak için birbirine bağlı hizmetleri tek bir set olarak sunar.

Nokia ve VMware çoklu bulut operasyonları için düğmeye bastı!

Bulut üzerinde kullanıma hazır bir veri ambarı olan SAP Data Warehouse Cloud, kullanıcıların tüm kurumsal verilerini hızlıca ve kolayca birbirine bağlayıp kendi iş kolları için değere dönüştürmelerini sağlayan, self-servis bir çözüm sunuyor.

Kolay ve esnek fiyatlandırma modeli sayesinde kullanıcılar geleneksel bir veri ambarının yüksek olan ilk yatırım maliyetlerinden kurtulmuş oluyor ve veri miktarı artmaya devam ettikçe veri depolarını kolayca ve uygun maliyetle ölçeklendirebiliyor.

SAP HANA Cloud ise müşterilerin tüm verilerinde SAP HANA’nın sadeliğinden ve hızından yararlanabilmeleri. adına bulut için özel olarak tasarlandı.

Tüm veri kaynaklarına erişebilen sanal interaktif erişim katmanı ile birlikte sunulan ölçeklenebilir sorgulama motoru, veri tüketimi ile veri yönetimini ayrıştırmaktadır.

Kullanıcılara sadeleştirilmiş, birleşik bir veri erişimi katmanı sunarak veri işlemeyi kolaylaştırıyor, aynı zamanda veri entegrasyonunu. kullanıcıların akıllı uygulamalarında konsolide edip uyumlu bir hale getiriyor.

SAP HANA Cloud, bağımsız bir çözüm olarak ya da işletmelerin mevcut yerleşik (on-premise) ortamlarının bir uzantısı olarak kurulabiliyor. Böylece işletmeler buluttan ve SAP HANA’nın canlı, operasyonel veri analizi yeteneğinden faydalanabiliyor. SAP HANA Cloud çözümünün 2019’un son çeyreğinde pazara sunulması planlanıyor.

SAP Analytics Cloud çözümünün, yeni kurumsal planlama özellikleri içeren son sürümü de Las Vegas’taki SAP TechEd etkinliğinde tanıtıldı.

Yeni sürümde, planlama sürecine dâhil olan kişilere yönelik otomatik takvim görevleri oluşturarak planlama için iş akışlarının hazırlanmasını kolaylaştıran sihirbaz gibi yeni araçlar yer alıyor. Bu sayede kurumsal kullanıcılar geleneksel planlama süreçlerini otomatik hale getirebiliyor.