SAP’nin Çözümü Doğan Holding’e Güç Katıyor


SAP, DDI Teknoloji’nin sağladığı danışmanlık hizmetleri ile Doğan Holding’de fatura onay ve kurumsal içerik yönetimi sistemini hayata geçirdi.

SAP, Doğan Holding’in finans süreçlerini geleceğe taşıyacak iş ortaklığını hayata geçirdi. Doğan Holding, sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda SAP çözümlerini kullanarak Kurumsal İçerik Yönetimi ve Fatura Onay Yönetimi sistemine geçiş yaptı.

SAP ve OpenText’in birlikte geliştirdiği çözümlerle hız kazanan Doğan Holding, iş süreçlerinde ve zaman yönetiminde verimlilik artışı sağladı. Bütün fatura ve sözleşmelerin kağıt üzerinde basılı bir şekilde saklanarak onaylanmasının önüne geçen çözüm sayesinde muhasebe iş süreçlerinde önemli bir hız kazanıldı. Basılı kağıt tüketimini azaltan çözüm çevrenin korunmasına katkı sağlıyor; bu anlamda Doğan Grubu’nun çevrecilik ve sürdürülebilirlik vizyonunu da destekliyor.

Doğan Holding’de başarıyla uygulanan proje yılda yaklaşık 6000 basılı faturayı kolayca elektronik ortama aktarabilecek. Fatura onaylama süreçlerini bir dakika gibi kısa sürelere kavuşturan SAP çözümü, muhasebe süreçlerinde de hız ve anında raporlama olanağı sağlıyor.

Zeynep Keskin

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, konu hakkında şunları söyledi:

“SAP olarak Türkiye’nin köklü kuruluşlarından Doğan Holding’le başarılı bir iş birliğine imza attık. Doğan Holding’e sunduğumuz Kurumsal İçerik Yönetimi ve Fatura Onay Yönetimi çözümlerimiz iş ortağımız DDI Teknoloji iş birliğiyle hayata geçirildi. Canlı kullanıma geçen bu projemiz, kağıt tasarrufu sağlayarak Doğan Holding’in sürdürülebilirlik hedeflerine de katkıda bulunuyor. Operasyonel verimliliği ön planda tutan ülkemizin lider kurumlarından Doğan Holding’in başarılarının, SAP’nin inovatif çözümleri ile katlanarak artacağına inanıyoruz.”

Dogan Holding IT Direktoru Handan Karakus

Doğan Holding IT Direktörü Handan Karakuş şunları söyledi:

“Doğan Holding bünyesinde finans ve sözleşme süreçlerinde verimliliği artırmak üzere bu alanda SAP’nin çözüm uzmanlığına başvurduk. SAP’nin Kurumsal İçerik Yönetimi ve Fatura Onay Yönetimi çözümleriyle finansal süreçlerde hız ve verimlilik sağladık. Tarama teknolojileriyle, basılı faturaların ve sözleşmelerin veri girişini otomatikleştirdik. Kağıt tabanlı manuel işlemler azaldı. Ödeme süreçlerinde daha yüksek kontrol imkanı kazandık. Nakit akışının anlık kontrolünün yanı sıra projemizin bir sonraki aşamasında elektronik faturalar da sisteme dahil edilecek. Fiziki dosyalardan fatura ve sözleşme bulma ihtiyacını ortadan kaldıran SAP çözümünün, diğer Doğan Holding şirketlerine de referans olacağına inanıyoruz.”

Turkcell Superonline’ın Işık Hızı Deniz’de