Sarı iPhone’un Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

Apple, iPhone severlere yeni renk seçenekleri sunmayı sürdürüyor. Bu kez gündemimizde sarı iPhone var. Şirket, Türkiye’deki resmi websitesi üzerinden açıklama yaparak gerekli bilgileri paylaştı!

Sarı iPhone modelleri için hazır mısınız? Apple, popüler akıllı telefonları iPhone 14 ve iPhone 14 Plus için sarı renk seçeneğini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Apple Türkiye websitesinde yer alan bilgilere göre sarı iPhone modelleri, 10 Mart günü, saat 16:00 itibarıyla ön satışa açılıyor.

Telefonların resmi satış tarihi ise, 24 Mart olarak belirlendi.

Sarı iPhone'un Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

Sarı iPhone modellerinin başlangıç fiyatları ise şöyle:

Sarı iPhone 14 için başlangıç fiyatı: 33 bin TL
Sarı iPhone 14 Plus için başlangıç fiyatı: 37 bin TL

Sarı iPhone modelleri, renk dışında farklı bir detay sunuyor mu?

Hayır, farklı bir detay sunulmuyor. Hem satış fiyatları hem de özellikleri, diğer renkteki 14 ve Plus’larla aynı. Yani Apple, “Bu rengi alırsanız ekstradan şuna da sahip olabilirsiniz” gibi bir düşünce benimsememiş.

iPhone 14, 6.1 inç ekranla geliyor. Böylelikle tek elde kullanımı daha avantajlı.

iPhone 14 Plus ise, 6.7 inç ekrana sahip ve daha geniş bir görüntüleme alanı sunabiliyor.

İki telefonda da 5nm üretim süreciyle hazırlanan A15 Bionic işlemcisine yer veriliyor. An itibarıyla en güçlü mobil işlemcilerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

İki telefon da kamera tarafında fazlasıyla iddialı. HDR ve Dolby Vision HDR gibi teknolojileri bünyelerinde barındıran cihazlar, aynı zamanda4K 60FPS değerde net videolar çekebilmenize de imkân sunuyor.

14’te 3279mAh, 14 Plus’ta da 4323mAh pil değerleri var. İki ürün de hızlı şarj desteği sunuyor, ama iki ürünün de kutularında şarj adaptörü yer almıyor. Adaptörü ayrıca satın almanız gerekiyor. Eh, bu da ekstra masraf demek.

Açıkçası yeni renk seçeneği gayet güzel görünüyor. Keşke fiyatlar biraz daha uygun ve alım gücümüz de biraz daha yüksek olsaymış…

Apple, an itibarıyla 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri için sarı renk seçeneğini sunmuş değil.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Öte yandan, önümüzdeki eylül ayı itibarıyla iPhone 15 ailesinin beklenildiğini de hatırlatmayı ihmal etmeyelim.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Araba Geliyor! İşte Verilen Tarih!