Şaşırtıcı Bir Haber: Surface Pro 7 Plus tabletini sadece işletmeler ve okullar...

Şaşırtıcı Bir Haber: Surface Pro 7 Plus tabletini sadece işletmeler ve okullar kullanacak!

Google News Abone Ol

Surface Pro 7 Plus modelini CES 2021 etkinliğinde tanıtan Microsoft, tabletin sadece işletmeler ve okullarda kullanılacak olduğunun açıkladı. İşte haberin detayları.

Yeni Surface modelini tanıtan Microsoft, yaptığı sürpriz açıklamayla bu tabletin sadece işletmeler ve eğitim kurumlarını isteği üzere satın alınabileceğini açıkladı.

Microsoft, şu ana kadar CES 2021 etkinliğinde pek fazla bir şey göstermedi, ancak şirket yaptığı açıklamada yeni Surface cihazını bireysel olarak satın almak mümkün değil. Bunun nedeni yeni Surface modelini sadece işletmeler ve eğitim kurumları talebi üzerine kullanılabiliyor.

Microsoft, CES 2021’de düzenlediği sanal etkinliğinde Surface Pro modelinin yeni üyesini tüketicilere tanıttı. Yalnızca işletmeler ve eğitim kurumları tarafından kullanılabilen Pro 7 Plus, Surface Pro 7 ile aynı tasarım ve ekran boyutuna sahip. Microsoft’un yeni modelindeki en büyük fark ise donanım tarafında ortaya çıkıyor.

Yeni Surface modelinde Intel’in en yeni 11. Nesil işlemcilerine, çıkarılabilir SSD’ye ve LTE teknolojisine yer veriyor.

Yeni Surface modeliyle gelen en önemli yenilik ise pil ömrü tarafında olacak.

Bir önceki modeli olan Surface Pro 7’de kullanıcılara 10,5 saat pil ömrü vaat eden Microsoft, yeni modelinde bu süreyi 15 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. Intel 11. Nesil CPU’ları sayesinde bu kapasitesini 4,5 saat kadar pil ömrünü arttırmış durumda.

Surface Pro 7 Plus ile daha güçlü işlem hacmi

Surface Pro 7+

Surface Pro 7 Plus modeli içinde Intel Core i3, Core i5 ve Core i7 olmak üzere üç farklı CPU seçeneğini bulunduran tabletlerden oluşacak.

Intel Core i3 modelinde 8 GB RAM ve 128 GB depolama bulunduruyorken, Core i5 modelinde ise isteğe bağlı LTE desteği bulunuyor.

Surface Pro 7+‘ın üst modeli olan Core i7’sinde ise 32 GB’ kadar RAM ve 1 TB’ kadar SSD depolama seçeneği bulunuyor. Aynı zamanda sadece Core i7’li olan modelde soğutucu özelliği sayesinde daha sessiz çalışacak.

Surface Pro 7+ tabletin ekran boyutu bir önceki modeliyle aynı boyutta.

Ekran boyutunda 12,3 inçlik bir boyuta sahip olan model 2736×1824 PixelSense ekrana sahip olan tablet bağlantı noktalarında ise bir adet USB-C portu, USB-A portu ve 3,5 mm kulaklık girişine sahip.

Microsoft, Surface Pro 7+ modelini ilk etapta ABD için 15 Ocak’ta satışa sunmaya başlayacak. Sonraki günlerdeyse Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve birçok Avrupa ülkesinde de satışa sunacağını açıkladı.

>>Redmi 9T Giriş Seviyesinde Nasıl Bir Çözüm Yolu Sunuyor.


CEVAP VER