SES, 2017 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

SES, 2017 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

PAYLAŞ

SES S.A., 30 Eylül 2017’de sona eren finansal döneme ait sonuçlarını açıkladı. SES’in bu dönemde elde ettiği sonuçlarla oluşan mali tablolar, şirketin kârlılıkta kararlı olduğunun bir kez daha altını çizdi. 

Sürekli ve kârlı büyümeye geri dönüş sağlamak için farklılaştırılmış strateji uygulamak

  • Gelirler önceki dönemden % 2,5 artışla, 1527,2 milyon Avro’ya yükseldi.
  • FAVÖK marjı % 65,1 ve faaliyet kar marjı % 29,4 olarak kaydedildi.
  • Net kâr 394,5 milyon Avro olarak açıklandı. 

Müşterilerin başarısını, en esnek ve ölçeklenebilir uydu temelli çözümlerle etkinleştirmek

  • Uzun vadeli Sky Deutschland yenilemesinin katkısı da dahil olmak üzere, 7.5 milyar Avro’luk önemli sözleşme birikimi sağlandı.
  • Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan piyasalarda büyüme ile toplam TV kanallarında % 6 (Yıldan Yıla) ve HDTV kanallarında % 7 (Yıldan Yıla) büyüme kaydedildi.
  • SES Ağları gelirinde % 2.2 (Yıldan Yıla) büyüme sağlayan farklı yönetilen hizmetlere odaklanıldı.
  • Şirket, yeni sözleşmerle gelecekteki iş karması ve ağ merkezli sektörler arasında büyümeyi geliştirdi.
  • O3b mPOWER yatırımıyla, ağ odaklı sektörlerde, geleceğin adreslenebilir pazarları önemli ölçüde genişletiliyor. 

SES Başkan ve CEO’su Karim Michel Sabbagh, mali yıl souçlarını şöyle değerlendirdi:

“SES, rekabet avantajı yarattığımız büyüme pazarlarında stratejisini yürütmek ve geleceğe yatırım yapmak konusunda istikrarlı bir ilerleme sağlamaya devam ediyor.

SES Video‘nun ana faaliyet alanı, öncelikli bölgelerde cazip uzun vadeli sözleşmelerle, entegre platformlar ve hizmetler için ek büyüme potansiyelinde istikrarlı olmak. Bu anlamda, Sky Deutschland ile yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz çok yıllı kapasite yenilemesi ve Almanya’daki HD+ platformumuza özel Eurosport içeriğinin eklenmesi istikrar ve başarı göstergesidir.

SES Ağları, GEO-MEO ve karasal ağların benzersiz kombinasyonunu temel alan, güçlü, farklılaşmış çözüm hizmetlerine ve hızla büyüyen ağ segmentlerine odaklı özel ekipler kurdu. Faaliyetlerimizi

büyütmeye devam ederken, kapsam ve uzun vadeli büyüme açısından ayırt edici yeteneklerimize en iyi şekilde uyan iş fırsatlarını geliştiriyoruz. Bu imkânların gerçekleştirilmesi uygun bir kaynak temini gerektirir. Stratejimizin etkisini ispatlayacak şekilde, 2017 yılının 3. çeyreğinin sonlarına doğru bir dizi stratejik kazanç elde ettik. Amacımız bu yolda ilerlemeye ve zamanlamayı iyileştirmeye devam etmek. Bu

sözleşmelerin gelecek değerinin, bu sonuçlar ile raporladığımız 7,5 milyar Avro’luk önemli sözleşme birikimine yansıdığını ifade etmekten gurur ve mutluluk duyuyorum.”


CEVAP VER