SES 2018 yılı sonuçlarını açıkladı

SES 2018 yılı sonuçlarını açıkladı

PAYLAŞ
SES 2018 yılı sonuçlarını açıkladı

SES S.A., 30 Eylül 2018’de sona eren döneme ait mali sonuçlarını açıklarken grup gelirlerini artırdığına dikkat çekti ve özellikle SES Networks’te çift haneli büyümeyi güçlendirdiğini duyurdu.

SES Başkan ve CEO’su Steve Collar konuyla ilgili şunları söyledi; “Uygulamaya odaklanmamız sayesinde güçlü finansal performans yaratmaya, mutlak ve temel gelirde büyümeyi sağlamaya devam ediyor ve yıl sonu finansal görünümümüzde başarıyı sürdürme yolunda ilerliyoruz.

SES Networks, bu çeyrekte, yıllık bazda % 14’lük bir büyüme ve yaklaşık % 20’lik bir artış ile işimizin büyüme motoru olduğunu ortaya koymuştur. SES Networks’ün üç sektörü de kapsayan iş faaliyetleri; birkaç yıl içinde ilk defa bu çeyrekte, Sabit Veri’den gelen olumlu bir katkı dahil olmak üzere büyüme sağladı. Sabit Veri’den gelen bu olumlu katkıyı desteklemek adına; uçtan uca yönetilen bir hizmet sağlayıcı olarak yeteneklerimizin altını çizerek Papau Yeni Gine’de büyük bir anahtar teslimi projeyi; rekor bir sürede gerçekleştirdik. Ayrıca IBM ile de önemli bir ortaklık anlaşmasını imzaladık ki bu gelişme, Global Bulut Bağlantısı ve Bulut Hizmet Sağlayıcılar ile entegrasyonun gelecekte SES için önemli bir gelir ve büyüme unsuru olacağına dair inancımı desteklemektedir.

Öte yandan Video da bu çeyrekte önemli yenilemelere ve yeni işleri imza attı. Birleşik Krallık’taki Channel 4 televizyon kanalıyla gerçekleştirilen kontrat yenilemesiyle; şimdiden 2018’in beklenen toplam gelirinin % 96’sı güvence altına alındı. Video Hizmetlerimiz; MX1 360 medya platformumuz için artan bir çekiş gücü ile üçüncü çeyrekte olumlu katkı sağladı. Uluslararası video dağıtımı, pazar çekişine ve tüm yeni platformlar için güçlü bir rekabete ulaşmak adına mücadele eden bazı platformlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Dünyanın en iyi ve en nüfuzlu DTH bölgeleri arasında yer alan çekirdek yönetim bölgemizi güçlendirirken; büyüme fırsatlarına odaklanmaya devam ediyoruz.”

Siber saldırılarda sosyal medya tuzak olarak kullanılıyor


CEVAP VER