Shanghai’de üretilecek Tesla Model 3 İçin Rezervasyonlar Başlıyor

Shanghai’de üretilecek Tesla Model 3 İçin Rezervasyonlar Başlıyor

PAYLAŞ
Tesla

Amerika’nın lider elektrikli araç üreticisi Tesla A.Ş. 29 Mayıs Çarşamba günü, Shanghai’de üretilecek olan ikinci nesil Model 3 için rezervasyonların 31Mayıs Cuma günü açılacağını bildirdi.

Amerika’nın lider elektrikli araç üreticisi Tesla A.Ş. 29 Mayıs Çarşamba günü, Shanghai’de üretilecek olan ikinci nesil Model 3 için rezervasyonların 31Mayıs Cuma günü açılacağını bildirdi. Çin’deki müşteriler, Tesla China resmi web sitesinde sunulmakta olan Model 3’ün dört modelinden birisini seçebilecekler. Sunulan modellerin en ucuzunun etiket fiyatı 377.000 yuan (54.500 ABD doları).

Tesla Model 3 fabrikasının Lingang, Shanghai’de inşaatına bu yıl 7 Ocak günü başlandı. Bu proje, Çin Hükümeti’nin yeni enerji araç imalatçılarının %50’lik mülkiyet üst sınırını Haziran 2018’de kaldırmasından sonra Çin’de yapılan ilk doğrudan yabancı yatırım projesi. Ayrıca da Shanghai imalat sektörüne yapılan tüm zamanların en büyük yabancı yatırım projesi.

Tesla’nın 2019 ilk üç aylık mali raporuna göre, Shanghai fabrikasında her bir hacim biriminin maliyeti, Birleşik Devletler Fremont’daki fabrikadan yüzde 50 daha düşük.

Şirketin CEO’su Elon Musk, Shanghai fabrikasının haftada 1.000 ila 2.000 otomobil üretebileceğini tahmin ediyor.

Mastercard, Masterpass Hizmeti ile ilgili basın açıklaması yaptı


CEVAP VER