Shiba Inu Projesi Öksüz Kaldı: Proje Kurucusu Ayrıldı

SHIB 2022 fiyatı

Shiba Inu projesi büyük bir darbe almış gibi görünüyor. Bu projenin kurucusu gemiyi terk etti. Peki bundan sonra kripto para devi ile ilgili ne tür gelişmeler yaşanacak.

Türkiye’de çok ciddi bir yatırımcı sayısına sahip olan Shiba Inu bugünlerde zor zamanlar geçiriyor. Bunun nedenlerinden ilki Bitcoin kaynaklı yaşanan düşüşler. Kripto para devi 28 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu durum diğer bütün dijital varlıkların düşmesine neden oldu.

Olumsuzluklar elbette sadece bununla sınırlı değil. Aynı zamanda projenin kurucuları içerisinde yer alan Ryoshi ayrılma kararı aldı. Böylece Shiba hayatının en büyük darbelerinden bir tanesi ile karşı karşıya kaldı. Daha önceden projeden ayrılacağı yönünde sinyaller vermişti. İlk defa bunu uyguladı.

Shiba Inu projesi devrede

Dünyanın en büyük kripto para projeleri içerisinde yer alan Shiba son dönemlerde geri planda kaldı. Bunun en önemli nedeni elbette majör düşüştü. Fakat bazı ufak nedenler bile kripto para biriminin değerini çok sert bir şekilde geriye çekebiliyor.

Shiba Inu projesi

Shiba Inu 0.00001192 dolar seviyelerinde. Sadece küçük bir yükseliş yaptığını görüyoruz. Bu yükseliş ise açıkçası pek yeterli olmayacak. Proje kurucusunun projeyi terk etmesi yatırımcılarda bir miktar endişe yarattı. Ancak kurcunun sözlerine baktığımızda kendisi projeye inandığını belirtiyor.

Elon Musk etkisi çok büyüktü

Elon Musk tarafından bu projeye çok büyük bir etki oluşturulduğu ifade ediliyor. Her ne kadar Dogecoin üzerinden spekülasyon yapılsa bile yine de Shiba durumdan nasibini aldı. Hiç beklenmeyen bir şekilde fiyatı çok sert yükseliş yakaladı. Ancak düşüşü yine aynı şekilde sert oldu.

Kripto para dünyasında hızlıca yüzde 80 düşüşler ve yükselişler görmek mümkün. Bu nedenle hiçbir zaman bu sefer tamam demeniz yararınıza olmayacaktır. Özellikle Shiba gibi kripto para birimleri ne yazık ki düşüşe çok yatkın. Peki siz bu tür meme coinler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> SHIB Alım Dalgası Yatırımcıları Heyecanlandırdı: Balinalar Boş Durmuyor

>> Shiba Inu Tahminleri Yatırımcılarda Endişe Yaratıyor: Analistler Uyardı