Xiaomi Büyük Bir Problemi Ortadan Kaldırıyor: Kullanıcılar Rahat Bir Nefes Alacak

Xiaomi büyük bir problemi

Xiaomi büyük bir problemi ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bu problemin ortadan kaldırılması ile birlikte kullanıcılar rahat bir nefes alabilecek. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde ön sıralarda yer alan Xiaomi bazen eleştiri yağmuruna tutulabiliyor. Özellikle güncelleme söz konusu olunca birçok kişi şirketi eleştiriyor. Uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri piyasaya sunduğu için beğenilen bu marka ne yazık ki güncelleme konusunda sınıfta kalabiliyor.

Türkiye’de dolar kurunun çok ciddi artış göstermesi ve küresel çapta enflasyon problemi nedeniyle akıllı telefon fiyatları çok sert bir şekilde yükseliyor. Yeni ortaya çıkan detaylara baktığımızda kullanıcıların Xiaomi gibi uygun fiyatlı akıllı telefon üreten şirketlere yöneldiğini görüyoruz. Güncelleme problemini ise ortadan kaldırmak isteyen şirket, böylece satış rakamlarını arttırmaya niyetli.

Xiaomi büyük bir problemi bitiriyor

Dayanıklı ve Android tercih etmesi nedeniyle ciddi bir kullanıcı sayısına sahip olan Xiaomi bugünlerde güncelleme ile ilgili önemli bir karar aldı. Bu karar doğrultusunda artık güncellemeler çok daha fazla göz önünde olacak. Daha doğrusu hangi akıllı telefonların güncelleme alacağı kesinleşecek.

Xiaomi büyük bir problemi

Xiaomi tarafından kurulan yeni web sitesi kullanıcıların ne zaman güncelleme alacağını veya hangi akıllı telefonların güncelleme listesinden çıkarılacağını gösterecek. Böylece güncelleme konusunda stresli bekleyiş yaşayanlar rahat bir nefes alacak.

Tüm güncellemeler bu web sitesinde gösterilecek

Çinli akıllı telefon devi tarafından kurulan bu yeni web sitesi ile birlikte Xiaomi modellerinin güvenlik güncellemeleri net olarak gösterilecek. Ayrıca mevcut ay içerisinde güvenlik güncellemesi alan Xiaomi akıllı telefonlarının listesi kullanıcılarla paylaşılacak.

Tüm bunlara ek olarak web sitesinde sıralama yapılacak. Yani hangi akıllı telefonun ne zaman güncelleme alacağı kesin olarak kullanıcılara gösterilecek. Böylece cihazların güncellemeleri ile ilgili akıllarda soru işareti kalmayacak. En azından Xiaomi bu web sitesi ile bunu sağlamaya çalışacak.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Telefon Fiyatları Artacak: Artık En Ucuzu Değil!

>> Xiaomi Band 7 Pro Haberi Sevenlerini Heyecanlandırdı!