Facebook Karanlık Mod Desteği Devre Dışı Bırakıldı: Her Şey Çok Ani Oldu

Facebook karanlık mod desteği

Facebook karanlık mod desteği ile ilgili son derece önemli bir karar aldı. Bu yeni kararın kullanıcılar tarafından tepki ile karşılandığını görüyoruz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak ön plana çıkan Facebook bu aralar bazı sorunlara neden oluyor. Şirketin çok geç bir zamanda aktif hale getirdiği karanlık mod özelliği artık kullanıcılara sunulmayacak. Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda iOS uygulaması için bu özelliğin devre dışı bırakıldığı görülüyor.

Sosyal medya denilince akıllara genellikle Facebook geliyor. Bu nedenle birçok yeniliğin öncüsü olduğunu söyleyebiliriz. Elbette TikTok bu konuda Facebook ile güçlü bir yarış içerisinde. Fakat hiç beklenmeyen zamanlarda Facebook tarafından tuhaf kararlar alınabiliyor. Bunlardan bir tanesi de iOS karanlık mod ile ilgili.

Facebook karanlık mod desteği

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda iOS için Facebook sürümünde ilginç bir gelişme yaşandığını görüyoruz. Karanlık mod özelliği artık erişilemez halde. Yeni ismi Meta olan Facebook şirketi henüz konuyla ilgili net bir açıklama yapmadı.

Facebook karanlık mod desteği

Facebook içerisinde yer alan dark mod özelliği tamamen görünmez hale geldi. Bu bazıları tarafından hata olarak kabul ediliyor. Ancak en fazla hak verilen yorum güvenlik ile ilgili. Birçok analist Apple tarafından talep edilen güvenlik prosedürleri nedeniyle bu karanlık mod desteğinin geri çekildiğini ifade ediyor.

Facebook ve Apple henüz açıklama yapmadı

Hem teknoloji devi Apple hem de sosyal medya devi Facebook konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Karanlık mod desteğinin kesin olarak geri çekilip çekilmediği ise bilinmiyor. Önümüzdeki aylarda bu durum biraz daha netleşecek. Apple karanlık mod özelliğini 2019 yılında kullanıcılarla paylaşmıştı.

Facebook tarafından getirilen dark mod özelliği ise 2020 yılında aktifleşti. Yani biraz geç olduğunu söyleyebiliriz. Şirket önümüzdeki aylarda karanlık mod özelliğinin aktif hale gelip gelmeyeceğini açıklayacak.

İlgili Haberler:

>> Facebook Bazı Uygulamalar Hakkında Yeni Kararlar Alıyor

>> Facebook Kurucusu Hapis Cezası İle Karşı Karşıya: İşler İyice Karıştı