Sıradaki iPad Cam Arka Yüzey ve Kablosuz Şarj Sunmaya Hazırlanıyor

Apple kablosuz şarj çalışmaları

iPad sıradaki versiyonuyla ne gibi özellikler sunacağı konusunda bilgiler gelmeye başladı. Kısacası iPad’i bekleyen yeni yüz hakkında ortaya çıkan detaylar tabletin geleceği hakkında bilgi veriyor. Konunun detayları ise haberimizde…

Apple yeni iPad Pro tableti üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle gelen yeni bilgiler tabletin kablosuz şarj özelliğine sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca en popüler tablet ürünlerinden olan cihazın gelecek versiyonunda tasarım değişikliği de gerçekleşecek. Öğrendiklerimiz, trende ayak uydurmak adına Apple’ın şimdiye kadar vazgeçmediği alüminyum malzemeden farklı bir yöne gideceği şeklinde. Buna göre artık yeni iPad modelleri arkasında cam bir yüzeye sahip olacaklar.

Apple’ın yeni iPad modeli için iPhone 12 benzeri bir kablosuz şarj sistemi geliştirdiği düşüncesi var. Böylece gelecek nesil iPad’ler tıpkı telefon kardeşlerinde olduğu gibi manyetik kablosuz şarj sistemini taşıyacaklar. Rapora göre Apple, yeni iPad Pro’ya başka cihazları şarj etme özelliği koymayı planlıyor. Bu da diğer cihazlarınızı acil durumlarda iPad vasıtasıyla şarj etmeniz anlamına gelecek. Bu gerçekten bazı anlarda hayat kurtaran bir özellik olacaktır.

Apple iPad modellerinde OLED

Kablosuz şarj özelliği sunması beklenen sıradaki iPad hakkında çıkış tarihi vermek zor

Apple, kısa süre önce yeni bir iPad Pro piyasaya sürdü. Bununla birlikte bu tablet, Mini LED ekranı ve yeni ARM temelli M1 işlemcisi ile büyük beğeni topladı. Ne var ki tam da bu sebeple gelecek iPad Pro için çıkış tarihi vermek oldukça güç bir hale geliyor. Tahminler gelecek versiyonu karşılamamız için en az bir yıl daha beklememiz gerektiği yönünde.

Ortaya çıkan bir diğer haber ise Apple’ın 2021 için bir başka gelişmeyi bildiriyor. Buna göre, çerçevesi daralan ve yeni bir tasarıma sahip bir iPad Mini hazırladığı şeklinde. Ne var ki bu cihaz için bazı soru işaretleri var. Sıradaki iPad Mini’nin tasarım açısından Face ID, Touch ID ya da geleneksel güç düğmesi tasarımında olacağı büyük bir soru işareti olarak bekliyor. Net olmayan bilgiler sıradaki iPad Mini modelinin ana ekran düğmesini kesinlikle kaldıracağını söylüyor. Son olarak 10.2 inç ekrana sahip iPad modelinin daha ince bir versiyonunun hazırlığının sürdüğü şeklinde. Anlaşılan o ki önümüzdeki aylar iPad açısından hareketli bir takvimi işaret ediyor. Bu konudaki gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Diğer haberler:

>> Yeni Apple iPad Modellerinde OLED Ekran Sürprizi

>> WhatsApp Birden Fazla Cihaz Desteği Vermeye Başlıyor