Snapchat ‘teki Ağlayan Yüz Filtresi İçin Amber Heard’ten mi Esinlenildi?

Snapchat platformundaki yeni ağlayan yüz filtresi, akıllara Amber Heard ‘ı getirdi. Sosyal medyadaki pek çok yorumda, bu filtrenin Heard’tan esinlenilerek Snapchat’e eklendiği söyleniyor. Snapchat ise, bu söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını, kullanıcıların istekleri doğrultusunda kullanılabilen pek çok farklı filtreden sadece bir tanesi olduğunu belirtiyor.

Snapchat, popüler bir sosyal medya paylaşım platformu ve son dönemde AR, yani artırılmış gerçeklik teknolojisi ürünü yüz filtreleriyle gündemde. Bu filtreler sayesinde insanların yüzlerinde ilginç efektler oluşturulabiliyor. Çok gülen birini ağlatabilir, üzüntülü görünen birini de güldürebilirsiniz. İş, telefonunuzun kamerası ve AR destekli bu filtreleri kullanmaya bağlı.

Bazı söylentiler ise, Snapchat’teki ağlayan – üzüntülü yüz filtresinin esin kaynağında Amber Heard’ın olması yönünde. Peki bu iddia ne kadar doğru? Aslında başta da belirttiğimiz gibi, yetkililer bu konunun gerçek dışı olduğunu, ünlü oyuncuyla bu filtrenin bir alakası olmadığını tekrarlıyor.

Snapchat 'teki Ağlayan Yüz Filtresi İçin Amber Heard'ten mi Esinlenildi?

Peki ama neden Amber Heard ismi bu kadar ön plana çıktı?

Bildiğiniz gibi Hollywood’ta son dönemin en çok konuşulan konusu, ünlü aktör Johnny Depp ile yine oyuncu olan eski eşi Amber Heard arasında yaşanan mahkeme süreci. Heard, Depp’in ona şiddet uyguladığını söyleyerek aktörü mahkemeye vermiş ve hem maddi hem de manevi olarak zarar gördüğünü dile getirmişti.

İlk etapta yaşanan bu gelişmeler neticesinde, Depp’in pek çok film projesi iptal edilmiş ve toplumun bazı kesimlerinden de ciddi eleştiriler almıştı. Bunun üzerine de aktör, karşı dava açarak “Aslında suçsuz olduğunu, Heard’in yanlış davranışları yüzünden zarar gördüğünü” belirterek masumiyetini ispatlamak için harekete geçmişti.

Mahkeme sürecinde tanıkların vücut dilleri ve yüz ifadeleri, fazlasıyla dikkat çekiciydi. Özellikle de Amber Heard’ın çoğu kez donuk hareketleri ve duygusuz bakışları fazlasıyla konuşulmuştu. İşte Snapchat’teki üzgün yüz ifade filtresinin de kaynağının bu olduğu iddia edilmişti.

Filtre, son günlerde Snapchat’te fazlasıyla kullanılıyor. Üstelik, kullananlar arasında ünlü isimler de var. Tüm bu gelişmeler karşısında ise Heard’in moralinin bozuk olduğuna dair söylentiler var. Bu kez de Snapchat ile mahkemelik olursa şaşırmayız.

İlgili Haberler

>> Cisco, Web 3.0 Dünyasındaki En Büyük 5 Tehlikeyi Açıkladı