Snapdragon 7 Gen 1 Duyuruldu: Orta Segmentte Rakip Tanımaz!

Snapdragon 7 Gen 2

Qualcomm’uni orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modellerinde kullanacağı Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisi duyuruldu. İşte orta segmentte en güçlü işlemci olarak anılacak yeni işlemci hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Qualcomm Snapdragon 7 Gen1 işlemcisi hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modellerin ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Çünkü ülkemizde dolar kuru yüksek olduğundan dolayı 7 Gen1 işlemcisinin de uzun süredir beklendiğini belirtelim. Çünkü söz konusu işlemci, genellikle uygun fiyata satışa sunulan fakat yüksek performans gösteren orta segmentin üst basamaklarına hitap edilen akıllı telefonlarda kullanılması bekleniyor. Sonunda yeni işlemci piyasaya sunuldu. İşte Türkiye’de de satışa sunulacak modellerde kullanılacak yeni yonga seti hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Snapdragon 7 Gen 1 Duyuruldu: Orta Segmentte Rakip Tanımaz!

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 7 Gen 1 yongasının teknik özellikleri belli oldu. Sunulan bilgilere göre 200 MP çözünürlüğe kadar destek sağlayacak işlemci, orta segmentte en güçlü işlemci olarak tabir edilen Snapdragon 778G işlemcisinden %20 daha hızlı olacak. Aynı zamanda bu işlemci ile kıyasladığımız zaman, çok daha hızlı bir yonganın bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. 5G bağlantı desteğine de sahip olacak model 4.4 GBps indirime hızına sahip olacak. Bununla beraber Wi-Fi 6E teknolojilerine de sahip olduğunu belirtelim. Bağlantı tarafında ise Bluetooth 5.3 desteği de bulunuyor.

Snapdragon 7 Gen 1

Aynı zamanda Qualcomm tarafından geliştirilen yeni işlemciye sahip olacak ilk modeller hakkında bazı ayrıntılar geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisine sahip olması beklenen ilk modeller hakkında henüz açıklanan resmi bir detay bulunmuyor. Yani söz konusu işlemciyi kullanacak modeller henüz belirsiz. İddialara göre bu yongaya sahip olacak ilk akıllı telefon, Oppo tarafından geliştirilen Reno 8 Pro modeli olacak. 23 Mayıs elinde tanıtılacak olan modelin Snapdragon 7 Gen1 işlemcisine sahip olacak ilk akıllı telefon olacağı biliniyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye de gelmesi beklenen Snapdragon yedigen bir işlemcisine sahip olacak akıllı telefonlar hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Bununla beraber aynı zamanda söz konusu modellerin fiyatları hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom GameX 2022 ’de Oyunseverler İçin Yerini Aldı

>> ASUS, Zenbook ve Vivobook Serilerinin Yeni Üyelerini Tanıttı