Snapdragon 8 Gen 1+ Duyuruldu: Artık Daha Güçlü!

Snapdragon 8 Gen1+

Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1+ yongası duyuruldu. İşte serinin önceki yongasına göre çok daha güçlü olacak yeni yonga hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen1 bir yongası piyasaya sürülmüştü. Söz konusu işlemcinin bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki Android tarafında en güçlü telefonların Snapdragon 8 Gen 1 yongasına sahip olduğunu söyleyebiliriz. AnTuTu testlerine göre Android tarafında en güçlü 10 telefon olarak sıralanan telefonların hepsinde Snapdrag­on 8 Gen 1 yongası mevcut. Bu yüzden Android camiasında piyasanın lideri olarak görüldüğünü söyleyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda birçok sızıntıya konuk olan yonga seti duyuruldu. İşte performans anlamında Android tarafında en güçlüsü olacak yeni işlemci hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Snapdragon 8 Gen 1+ Duyuruldu: Artık Daha Güçlü!

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdra­gon 8 Gen 1 yongasının daha güçlü versiyonu piyasaya sürüldü. Söz konusu yonga, serinin önceki yongasına göre %30 daha güçlü. Aynı zamanda piyasadaki en güçlü akıllı telefonlarda kullanılması da bekleniyor. Serinin önceki işlemcisine göre daha yüksek performans gösteren yonga seti, aynı zamanda ısınma sorunu gibi problemlerde de önemli çözümler ile geldiği biliniyor. Bu yüzden oyun performansı konusunda Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisinin hem daha güçlü hem de ısınma konusunda daha az problem yaşatacak bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz.

Snapdragon 8 Gen 1+

Bununla beraber yeni işlemcinin ortaya çıkan özelliklerine baktığımızda 16 GB’a kadar RAM desteklediğini biliyoruz. Aynı zamanda bu RAM desteğinin 3200 mHz’e kadar olduğunu da belirtelim 144 Hz hazırlama oranına sahip Quad HD ekranda destekleyen model, 10 GBps hıza sahip Wi-Fi 6/6E desteğine de sahip olduğunu belirtelim. Aynı zamanda Bluetooth 5.3 bağlantısı desteğine sahip olan işlemci, kamera tarafında da 200 MP lense kadar destek sağlayacak.

Yeni işlemciye sahip olacak ilk modeller hakkında bazı sızıntılar mevcut. İddialara göre Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisine sahip olacak ilk modeller, Asus ROG, Black Shark, Honor, Lenovo, OnePlus, Oppo, Redmi, Xiaomi, ZTE gibi markaların amiral gemisi modelleri, söz konusu işlemciyi destekleyecek. Önümüzdeki günlerde söz konusu işlemciye sahip yeni modeller hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom GameX 2022 ’de Oyunseverler İçin Yerini Aldı

>> ASUS, Zenbook ve Vivobook Serilerinin Yeni Üyelerini Tanıttı