Xiaomi Band 7 Türkiye Yolcusu: Piyasanın Kralı Geliyor!

Xiaomi Band 7

Xiaomi Band 7 akıllı bileklik modeli hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte Türkiye ihtimalli yeni model hakkında tüm detaylar.

Sonunda yeni cihaz hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde bazı teknik özelliklerine dair sızıntılar ortaya çıkmış olsa da, artık yeni model hakkında daha kesin bilgilere sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. İddialara göre 24 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte Xiaomi Band 7 modeli tanıtılacak. Bu etkinlik ile beraber Redmi Note 11T modelinin tanıtılması da bekleniyordu. Tabii ki ilk lansman Çin’de gerçekleşecek. Yani global tanıtım tarihi henüz bilinmiyor. Fakat Xiaomi Band 7 modeli hakkında birçok bilgiye sahip olduğumuzu belirtelim.

Xiaomi Band 7 Türkiye Yolcusu: Piyasanın Kralı Geliyor!

İlk olarak ekran tarafına baktığımızda 1.62 inçlik AMOLED bir panelin karşımıza çıktığını belirtelim. Serinin önceki modelinde 1.56 inçlik bir ekran bizleri karşılıyordu. Xiaomi, akıllı bileklik serisinin yeni modelinde 1.62 inçlik bir ekran tercih etmiş. Tabii ki akıllı bileklik tarafında daha büyük bir ekranın kullanılacak olması önemli bir avantaj. Cihazın en dikkat çekici özelliğinin NFC özelliği olduğunu belirtelim. Serinin önceki modellerinde NFC’li ve NFC’siz olmak üzere iki farklı versiyon piyasaya sürülüyordu. Türkiye’ye gelen versiyonunda ise yalnızca NFC’siz versiyon geliyordu. Fakat yakında tanıtılacak olan yeni seride yalnızca tek bir model bulunuyor. Yalnızca NFC’li model Xiaomi B­and 7 ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu yüzden mobil ödeme veya temassız ödeme gibi birçok özellik konusunda Xiaomi Band 7 modelinin, işlevlerini rahatlıkla kullanabileceğiz.

Xiaomi Band 7 Ne Zaman Çıkacak

Aynı zamanda genellikle akıllı telefonlarda sıklıkla karşımıza çıkan birçok özellik de karşımıza çıkacak. Bu özelliklerin kalp atış hızı, oksijen ölçümü, egzersiz verisi, hava durumu gibi özelliklerin olduğunu belirtelim. Serinin global pazarda ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Fakat 23 Mayıs tarihinde Çin’de tanıtılacak modelin, Çin lansmanından haftalar sonra global lansmanın da gerçekleşmesi bekleniyor. Yani haziran temmuz aylarında Türkiye’ye geleceği düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde Xiaomi’nin Band 7 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom GameX 2022 ’de Oyunseverler İçin Yerini Aldı

>> ASUS, Zenbook ve Vivobook Serilerinin Yeni Üyelerini Tanıttı