Snapdragon 8 Gen1+ İşlemcisine Sahip İlk Telefon Yakında Geliyor!

Snapdragon 8 Gen 1+

Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1+ yakında geliyor. İşte amiral gemisi modellerde kullanılacak yeni işlemci hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son aylarında Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 işlemcisi piyasaya sürülmüştü. Amiral gemisi modellerinde sıklıkla kullanılan işlemcinin, performans tarafında hiçbir sorun yaşatmadığını da söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisine sahip olacak ilk modeller hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Fakat henüz yeni işlemcinin tanıtım tarihine dair ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmuyordu. Yeni işlemci hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte detaylar.

Snapdragon 8 Gen1+ İşlemcisine Sahip İlk Telefon Yakında Geliyor!

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Snapdragon 888 kendisinin işlemcisini Plus versiyonu, yine haziran ayında kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Zaten geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan haberlerde 8 Gen1+ işlemcisinin, haziran ayında çıkacağı yönünde idi. Sonunda Android’in amiral gemisi yongası Snapdragon 8 Gen1 Haziran veya temmuz ayında piyasaya sürüleceği ortaya çıktı.

Snapdragon 8 Gen1+

İddialara göre söz konusu işlemciye sahip olan ilk cihazlar Çin’de piyasaya sürülecek. Fakat daha sonrasında Global pazarda da çıkması bekleniyor. Bazı kaynaklar yeni işlemci kullanacak ilk modelin OnePlus 10 Ultra olacağını iddia ediyor. Fakat OnePlus ülkemizde her ne kadar resmi olarak hizmet verse de, amiral gemisi serisi modellerini ülkemize getirmiyor. Bu yüzden yeni işlemciye sahip olacak modelin Türkiye’ye geleceği kesin değil.

4nm üretim sürecinden geçecek olan modelin, serinin önceki işlemcisine göre daha verimli olması bekleniyor. Çünkü transistörler arası mesafe, piyasadaki diğer işlemcilere göre daha düşük. Bu yüzden hem daha az güç harcayacak hem de performansı diğer işlemcilere göre daha yüksek olacak.

Qualcomm iddialara göre yeni işlemci, mayıs ayında kullanıcılara sunacak. Fakat bu işlemciye sahip ilk modeller Haziran veya temmuz ayı gibi gelebilir. Önümüzdeki günlerde yeni işlemci hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> 4000 TL Altı Alınabilecek Fiyat Performans Telefonları!

>> iPhone 14 Pro Max En İyi Kameralı Telefon Olacak: İşte Sızdırılanlar!