Software AG’nin Apama Platformu Ödüle Doymuyor


Software AG’nin Apama Platformu, akış analitiği ve yüksek hızdaki Büyük Verinin akılı yönetimi gibi çözümleriyle, sektörün önde gelen uzmanları tarafından ödül üzerine ödüle layık görülüyor.

Apama, işletmelerin yüksek hacimli iş operasyonlarını ve müşteri etkileşimlerini gerçek zamanlı olarak analiz etmelerini ve yönetmelerini sağlıyor. Apama en son olarak Waters Rankings-En iyi Karmaşık Olay İşleme Platformu (CEP)  ödülüne layık görüldü.  Apama, bundan kısa bir süre önce de iki yıl üst üste Waters Teknoloji Satış Ödülünü almıştı.  Kayda değer ölçüde yüksek hız ve ölçeklenebilirliği sayesinde Apama’nın müşterilerin ve hakem heyetlerinin tercihi olması,  olay işlemenin rolünün sektör genelinde,  yüksek frekanslı gözetleme ve gerçek zamanlı risk yönetimini kapsayacak şekilde genişlediğini yansıtıyor.

 SAG_Primary_TabLogo_CMYK_R3V1

Waters ödüllerine ek olarak geçtiğimiz günlerde en büyük rakipleriyle yapılan karşılaştırmada Apama, The Forrester Wave: Big Data Streaming Analytics Platforms, Q3 2014 (Büyük Veri Akış Analitiği Platformları 2014- 3. Çeyrek) raporunda Pazar Lideri seçildi. Platform pek çok kaynaktan aynı anda hızla gelen büyük hacimli verilerde hızlı korelasyon, gruplama ve saptama yeteneğine sahip.  Platform bu özellikleri sayesinde kurumların sermaye piyasaları, bankacılık, telekomünikasyon ve tedarik zinciri gibi yoğun bilgi akışlı, zaman kritik sektörlerde hızlı konumlanmalarını ve ölçeklenebilir gerçek zamanlı çözümler geliştirmelerini sağlıyor. 

Apama ayrıca  THE TRADE 100’s Most Innovative of the Decade  (THE TRADE 100 Son On Yılın En İnovatif Ürünü ödülüne de layık görüldü ve Apama’nın eş-kurucusu Dr. John Bates üst üste dördüncü defa  Tech 50 Kurumsal Yatırımcı listesinde yerini aldı.

Software AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama ve Strateji Bölüm Başkanı John Bates şu değerlendirmeyi yapıyor: “Apama’yı geliştirirken iş insanlarının gerçek zamanlı akış analitiğinden faydalanmalarını hedefledik. Kurumların veri biriktirme ve analiz etme hızı her geçen gün daha da artıyor ve olay işleme ürünlerinin bu hıza ayak uydurmaları gerek. Apama, işletmelerin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak ve ötesine geçmek üzere tasarlandı ve benzeri görülmemiş bir performansa ve sınırsız bir yeteneğe sahip. Son günlerde aldığımız bu sektör ödülleri Apama’nın pek çok kurum genelinde iş operasyonlarını iyileştirme yeteneğinin yeni bir kanıtıdır. Müşterilerimizin beklentilerinin ötesine geçmek için Apama’ya yatırım yapmayı sürdüreceğiz.”

Apama, platform olay işleme ve akış analitiği alanında liderliğini korumaya devam ediyor ve üst üste gerçekleştirdiği inovasyonlarla kurumların gerçek zamanlı içgörü yeteneğini artırarak fırsatları saptamalarını ve yönetmelerini ve böylece rekabet avantajı kazanmalarını sağlıyor. Dünyanın bir numaralı akış analitiği platformu olan Apama, Fortune 500 şirketlerinin 150’sinde kullanılıyor.  Ayrıca dünya genelinde ERP sistemlerinin üretiminde gerçek zamanlı görünürlük, müşteri deneyimi yönetimi,  pazar gözetimi ve risk yönetimi de dahil olmak üzere birçok ticari uygulamada da Apama’dan faydalanılıyor.   

Müşteri Hizmetlerinde Zirveye Oturdu