Şok İddia! Oppo ve OnePlus, Avrupa’dan Ayrılıyor mu?

Çinli teknoloji firması Oppo ve yan kuruluşu OnePlus, Avrupa pazarından çekilmeye mi hazırlanıyor? Söylenti boyutunda iddialar var. Öte yandan OnePlus’tan bu söylentilere cevap niteliğinde bir açıklama da geldi. İşte detaylar…

Oppo, özellikle ince ve şık tasarıma sahip, kamera ve ekran teknolojilerinin ön plana alındığı akıllı telefonlarla boy gösteren bir şirket. Tabii geniş bir ürün yelpazesi olduğunu da söylemek mümkün. Ne var ki son dönemde Oppo’dan sık haber alamıyoruz. Yeni gelen bilgiler ise, can sıkıcı cinsten.

Şok İddia! Oppo ve OnePlus, Avrupa'dan Ayrılıyor mu?

Akıllı mobil cihazlar hakkında içerikler hazırlayan Max Jambor, Twitter hesabından bazı bilgiler paylaştı.

“Doğrulayabilirim ki Oppo ve OnePlus, Avrupa’dan çekiliyor. İlk etapta Almanya, Birleşik Krallık, Fransa ve Hollanda’dan çekilecekler.”

“Ufak bir güncelleme: Şu an için sadece belirttiğim ülkelerden çekilecekler. Avrupa genelinde bir çekilme söz konusu değil. Bir süre sonra başka bir güncelleme gelebilir.”

Peki söylenti boyutundaki bu bilgiler doğru mu? Henüz Oppo’dan bir açıklama gelmiş değil, ama OnePlus kanadında bir açıklama var!

OnePlus’ın Global PR Müdürü James Paterson, OnePlus’ın Avrupa ve Birleşik Krallık pazarlarından çekilmeyeceğini, yerel pazarlara yönelik istikrarlı çalışmalarını devam ettireceğini duyurdu.

OnePlus, Oppo şirketinin yan kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. İlk çıktığı dönemde, özellikle “amiral gemisi katili” telefon modelleriyle yankı uyandıran bir markadan söz ediyoruz. Zira OnePlus, amiral gemisi modellerde görmeye alışık olduğumuz düzeyde özellikler sunuyor, ama fiyat tarafında da gayet uygun seçenekler sunabiliyordu… Günümüzde de şirketin sıkı takipçileri var.

Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Şok İddia! Oppo ve OnePlus, Avrupa'dan Ayrılıyor mu?

İşte Resmi Şampiyonlar Ligi Telefonu: Oppo Find N2 Flip

Oppo Find N2 Flip, 6.8 inç büyüklüğünde ana ekrana sahip. Bu Amoled ekran, FHD+ çözünürlük ve 120Hz tazeleme değerleri sunuyor. Ek olarak, 3.26 inç değerde dış ekranı da mevcut.

Ürün, gücünü MediaTek’in Dimensity 9000+ çipsetinden alıyor. Ek olarak 8GB LPDDR5 RAM ve 256GB UFS 3.1 dahili depolama gibi detaylar mevcut.

Ürünün kamera dizilimine baktığımızda ise, arka tarafta 50+8MP değerlerini görüyoruz. Ön tarafta da selfie’ler için 32MP kamera var.

“Peki kamera çekim yetenekleri neler?” diye merak ediyorsanız, bu konuda da bilgiler paylaşalım.

Ürün, 4K 30FPS ve 180p 60FPS değerde videolar çekebilmenize imkân sunuyor. Video çekimleri esnasında, özellikle hareket halindeyken sarsıntıların önemli ölçüde öne geçilebilmesi ve daha yumuşak görüntüler kaydedilebilmesi için elektronik görüntü sabitleme yeteneği de mevcut.

İsterseniz ultra geniş açılı çekimler yapabilir, isterseniz de ağır çekim videolar hazırlayarak ufak detayları daha iyi inceleyebilirsiniz.

4300mAh pile sahip olan ürün, aynı zamanda 44w SUPERVOOC hızlı şarj teknolojisini de sunuyor. Böylece pili kısa sürede şarj edebilme imkânınız doğuyor.

“Peki telefonda, güvenlik için yüz tanıma sistemi ve parmak izi okuyucu sensör gibi detaylar var mı?” dye soruyorsanız, evet, bunlar da var.

İlgili Haberler

>> Twitter’da Daha Önce Mavi Tik’i Olanlar Para Ödemezse Ne Olacak? Kaptan Kirk Bile Endişeli