Sokağa Çıkma Yasakları Koronavirüs Tedbirleri İle Geri Gelebilir!

Sokağa Çıkma Yasakları Koronavirüs Tedbirleri İle Geri Gelebilir!

Sokağa çıkma yasakları koronavirüs
Google News Abone Ol

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa sokağa çıkma yasakları koronavirüs tedbirleri kapsamında yeniden geri gelebilir. Elbette bunu söylemek için henüz erken ancak bütün tedbirler masada bekliyor. İşte günden güne kötüye giden koronavirüs tablosu ve alınabilecek bazı önlemler.

Prof. Dr. Ateş Kara, Rusya merkezli bir haber kuruluşuna açıklama yaptı. Bilim kurulu üyelerinin bu aralar pek fazla olumlu konuşmadığını söylemek mümkün. Genel olarak ağırlaşan tablo hakkında yorum yapıyorlar. Son dönemlerde yapılan testlerin sonuçlarına bakıldığında aslında hiçte haksız sayılmazlar. Konu hakkında görüşlerini dile getiren Prof. Kara, artan koronavirüs vakaları sebebiyle sağlık çalışanlarının bile hayatını kaybettiğini ve bu durumun çok riskli olduğunu ifade etti.

Sokağa çıkma yasakları koronavirüs vaka sayısına bağlı

Bilim kurulu üyesi yaptığı konuşmanın devamında, “Canımız yanıyor, hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız” ifadelerine yer verdi. Ayrıca aşı ile ilgili de bazı bilgiler verildi. Kara, aşı çalışmalarının hızla sürdüğünü ancak uygulamanın 2021 yılının başlarında ancak gelebileceğini söyledi.

Sokağa çıkma yasakları koronavirüs

Türkiye’de 270 binden fazla koronavirüs vakası tespit edildi ve 6 bin 300’den fazla kişi de COVID-19 nedeniyle aramızdan ayrıldı. Üstelik birçok platform durumun bu rakamlardan çok daha ağır olduğunu savunuyor. Sokağa çıkma yasakları koronavirüs vaka sayıları ile doğru orantılı olarak gelebilir. Bu yılın 4 Ağustos tarihinde 1.000’in üzerinde görülen vaka sayısı uzun bir süre boyunca sabit kalmıştı. Bu durum tepkilere neden olsa bile henüz net açıklamalar yapılmadı.

Türkiye’de 31 Ağustos 2020 tarihinde ayın en yüksek vaka sayısı açıklandı. Böylece net rakamları belirlemek daha kolay hale geldi. Sokağa çıkma yasakları koronavirüs nedeniyle geri gelecek olsa bile yine de başka bazı tedbirler düşünülüyor. Okulların kapalı kalması AVM’lerin kapatılması ve cafelere ek tedbirler bunlar arasında yer alıyor. Sizce virüsün yayılmasını önlemek için ne tür tedbirler alınabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 23 Ağustos Dünya Hashtag Günü #masketak hashtag’i ile kutlanıyor!

>> Zoom yeni özellikler ile güncellendi! Bu özellikleri çok seveceksiniz!


CEVAP VER