Sony Duyurdu: Yeni Xperia Telefonu Bu Tarihte Tanıtılacak

Sony Duyurdu: Yeni Xperia Telefonu Bu Tarihte Tanıtılacak
Google News Abone Ol

Sony, yeni bir Xperia akıllı telefon ile boy göstermeye hazırlanıyor. Duyuru tarihi, droid-life sitesinde teknoloji severlerle paylaşıldı.

Sony Xperia’nın resmi YouTube kanalı, banner görselini güncelledi ve yeni bir Xperia telefonun yolda olduğunu müjdeledi. Banner’da yer alan bilgiye göre firma, 14 Nisan’da özel bir etkinlik gerçekleştirecek ve yeni telefonunu ilk kez tanıtacak. “New Product Announcement” ibaresi, etkinlikte yalnızca bir tane ürünün tanıtımının yapılacağını düşündürtüyor. Yine de belli olmaz diyelim.

Bu etkinlikte ne ya da neler tanıtılacak henüz bilmiyoruz, ancak etrafta bazı sızıntı ve söylenti bilgiler var.

Mesela bu bir Xperia 1 III (Mark 3) akıllı telefon tanıtım etkinliği olabilir. Bu telefon için 6.5 inç büyüklükte, 4K çözünürlüklü OLED ekrandan söz ediliyor. Kulağa heyecan verici geliyor, değil mi? Dahası, bu ekranın 120Hz tazeleme değerine sahip olacağı ifade ediliyor. Bu da yüksek çözünürlüklü videolardan yüksek grafik kalitesine sahip oyunlara kadar hemen her noktada “çok akıcı” deneyimler anlamını taşıyor.

Sony Duyurdu: Yeni Xperia Telefonu Bu Tarihte Tanıtılacak

Bu telefonun bir “amiral gemisi telefon” olduğunu fark etmek zor değil. Zira 12GB RAM ve 256GB dahili depolama gibi detaylardan da sıklıkla söz ediliyor.

Güvenlik tarafında gelişmiş bir parmak izi okuyucu sensör ve yüz tanıma sistemi gibi detaylar var. Bu tarafta merak edilen bir konu ise, cihazın suya ve toza karşı dayanıklı olup olmayacağı. Çünkü Sony’nin pek çok amiral gemisi modelinde IP68 sertifikasına yer veriliyordu.

5000mAh pil ve 65w değerde hızlı şarj sistemi, henüz kesinleşmeyen diğer bilgiler.

Sony’nin bu telefonunda da microSD ve 3.5mm kulaklık girişi gibi özelliklere yer vermesi muhtemel. Biliyorsunuz, çoğu üretici artık bu detayları sunmayı tercih etmiyor.

Kamera tarafına gelecek olur isek…

Zoom özellikleri bulunan Cyber-shot çoklu kamera sisteminden söz ediliyor. Haliyle 4K 60FPS, 8K 30FPS, ağır çekim ve hızlı çekim gibi detaylar bekleyebiliriz. Bir de, Sony’nin bu ürününde de Zeiss ile ortak çalışmalar yürütmesi mümkün görünüyor.

Bakalım 14 Nisan’daki etkinlikte ne gibi detaylar paylaşılacak ve bu söylenti boyutunda bilgiler doğrulanacak mı…

>> Spotify’a Eller Serbest Modu Geldi: Hey Spotify İle Artık Sesle Kontrol Mümkün


CEVAP VER