Sony Giyilebilir Klima Üretti: 60 Derecelik Sıcağa Meydan Okuyor!

Sony giyilebilir klima

Sıcaklıkların artık dayanılamaz boyutlara geldiği Şu son günlerde Sony giyilebilir klima üretmeyi başardı. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ilk kişisel klima sözü veren şirket olimpiyatların ertelenmesine rağmen bu sözünü tuttu. Üstelik üretilen bu yeni klima türü gerçekten de 60 derece sıcağa bile meydan okuyor. Hadi gelin Sony tarafından geliştirilen bu yeni ürünün ayrıntılarına birlikte göz atalım.

Temmuz ve Ağustos aylarının kavurucu sıcaklara ulaşmasıyla birlikte, Sony gibi şirketler serin ve rahat ürünler ortaya koymaya başladı. Özellikle de nefes almanın neredeyse imkansız hale geldiği şu son günlerde, firma imdadınıza yetişebilir. Peki geliştirilen yeni sistem nasıl çalışıyor? Giyilebilir özelliklere sahip bu soğutucu aslında son derece basit bir mekanizmaya sahip. Reon Pocket olarak adlandırılan yeni sistem buzdolabı ile aynı mekanizmayı kullanıyor.

Sony giyilebilir klima sıcaklığı dışarı atıyor

Reon Pocket olarak adlandırılan bu yeni sistem, sıcaklık ve hareket sensörlerine sahip. Cihazın vücuda temas eden kısmı size ait olan bütün sıcaklığı alarak arkasında yer alan fan yardımıyla dış ortama aktarıyor. Böylece vücut sıcaklığınız çok ciddi bir miktarda düşüş yaşıyor. Hem Android hemde iOS uygulaması aracılığıyla sıcaklık ve hareket sensörlerini kontrol etmek mümkün.

Sony giyilebilir klima

Bu cihaz yardımıyla sıcaklığı ayarlamak iki farklı şekilde yapılabiliyor. Birincisi manuel olarak ayarlamak mümkün. İkinci olarak isteyen herkes otomatik ayarlama gerçekleştirebiliyor. Sony giyilebilir klima, isterseniz vücut sıcaklığınızı düzenli bir ayarda tutabileceğiniz sisteme sahip. Ayrıca dileyenler onu sürekli olarak manuel bir şekilde kontrol altında tutabiliyor. Burada önemli olan hava sıcaklığı ve sizin ne kadar zamana ihtiyaç duyduğunuz.

Cihazın fiyatına gelecek olursak oldukça küçük bir miktar olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık olarak 120 dolar ödemeniz halinde bu ürüne sahip olabilirsiniz. Sony giyilebilir klima aynı zamanda tişörtlü olan kişilere bir ayrıcalık sunuyor. Eğer sistemi kullanabileceğiniz tişörtünüz varsa, 20 dolar para iadesi alabiliyorsunuz. Son olarak 2 ila 4 saat arasında bir kullanım süresi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Sizce Türkiye’de hava sıcaklığının 40 derece olduğu şu günlerde, böyle bir ürün kullanmak serinletici olur muydu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Sony isim değiştiriyor! 74 yıllık şirketin yeni ismi ne olacak?

>> En çok satan PS4 oyunu belli oldu! Bu rekoru kıran olmaz!