En çok satan PS4 oyunu belli oldu! Bu rekoru kıran olmaz!

En çok satan PS4 PS4 kripto para madenciliği

En çok satan PS4 oyunu bugün belli oldu. Satış rakamlarına bakacak olursak bu rekoru kolay kolay hiç bir oyun kıramaz.

.

PlayStation 4’ün ömrünü tamamlamasında 4-5 ay kaldı. PlayStation 5 için geri sayımın başladığı bugünlerde, PS4 için geliştirilen The Last of Us Part II yıla damgasını vurmayı başarmıştı. PlayStation 4’ün Ghost of Tsushima’dan önce son özel oyunu olan The Last of Us Part II, satış rakamları ile yeni bir rekor kırdı. The Last of Us Part II, en çok satan PS4 oyunu unvanını eline almayı başardı.

En çok satan PS4 oyunu açıklandı! 

Sony’nin açıkladığına göre oyun sadece ilk üç günde tam 4 milyondan fazla satmayı başardı. Marvel’s Spider-Man aynı süre içerisinde 3.3 milyon adet ve 2018’de yılın oyunu seçilen God of War ise 3.1 milyon adet satmayı başarmıştı. Kaldı ki o zamanlar koronavirüs salgını gibi ekstrem olaylar yoktu. Koronavirüs pandemisine rağmen 4 milyon barajını kısa süre içerisinde aşan TLoU Part II muhtemelen 2020’nin en iyi oyunu seçilecek.

Metacritic’ten tam 95 puan alarak en iyi ilk 5 oyun arasında yer alan TLoU Part II, oyun dünyasını ikiye böldü. Spoiler olmaması için neden ikiye böldüğünden fazla bahsetmeyeceğiz. Sadece oyuncular konunun bekledikleri gibi gitmediği ve oyunda LGBT öğelerinin olması gibi saçma sebeplerden dolayı bu oyuna 0 puan verdi.

The Last of Us Part 2 inceleme puanı

Saygısıca verilen 0 ve 1 puanların yapılan araştırmalar sonucunda Xbox fanlarının olduğu ortaya çıktı. TLoU Part II’ye 0 ve 1 puan verenler Xbox One’ın özel oyunu Forza Horizon 4 ve Ori‘ye tam 10 puan vermiş.

Oyunu 2 günde başından kalkmadan bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki TLoU Part II gibi bir oyun henüz gelmedi. Grafikleri ve animasyonları şu an hiç bir konsol oyununda yer almıyor. Bir oyunda göremeyeceğiniz animasyonlar bu oyunda yer alıyor. Ancak oyunda kan ve vahşetin dozu diye bir şey yok. Bu yüzden oyun gerçekten söylendiği gibi +18 yaş sınırlamasında yer alıyor.

İlgili Haberler

>>PlayStation 5 geriye uyumluluk oyunları nasıl olacak?

>>PlayStation 5 fiyatı ortaya çıktı! Dudaklarınız uçuklayacak!

>>PlayStation 5 ve PlayStation 4 Hız Karşılaştırması: Sony Oyun Dünyasında Deprem Yaratacak


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here