Sony, PlayStation VR2 İçin Büyük Oynuyor! Oyuncular Çok Sevinecek!

Sony, yeni nesil sanal gerçeklik seti PlayStation VR2’yi kısa süre önce resmen tanıtmış ve detaylarını paylaşmıştı. Hatta bununla da kalmamış, platform için şimdiden pek çok oyunun hazır olduğunu bildirmişti. Bu da oyuncular için içerik sıkıntısı olmayacağı anlamını taşıyordu. Şimdi de VR2 için yeni oyunlar tanıtıldı. Evet, VR2’nin çıkışıyla birlikte piyasada toplamda 30’dan fazla hazır oyun olacak. İşte detaylar.

Sony’nin yeni nesil VR headset’i PlayStation VR2 için 13 yeni oyun daha tanıtıldı. Üstelik bu oyunlar, VR2 satışa sunulur sunulmaz hazır olacak. Böylece onlarca farklı oyun arasında gezintiye çıkabilecek, içerik sıkıntısı yaşamayacaksınız. Peki neler bu yeni oyunlar? Bazılarına göz atmak gerekirse…

PlayStation VR2 için onlarca oyun hazır!

Daha evvel gelen bilgilerde, Horizon Call of the Mountain, Resident Evil: Village ve No Man’s Sky gibi önemli oyunların VR2 için hazır olduğu bildirilmişti. Sonrasında bunlara onlarca yeni oyun daha eklendi, ki bunlar arasında Grand Turismo 7 gibi bir sürüş simülasyonu da var. Peki yeter mi, yetmez!

Sony, PlayStation VR2 İçin Büyük Oynuyor! Oyuncular Çok Sevinecek!

İşte en son tanıtılan 13 yeni oyundan bazılarının videoları:

Kayak VR: Mirage: Özellikle görsel kalitesiyle ön plana çıkan bir oyun bu. Sadece etrafı seyrederek bile huzur bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyun, bir nevi egzersiz yapmanıza ve forma girmenize de yardımcı olabilir.

Before Your Eyes: Sıcak görselleriyle ilgi çeken bu oyun, bulmacalardan hoşlananların beğenisini kazanacaktır diye düşünüyoruz.

Pavlov VR: Bu bir FPS oyunu. Pek çok farklı mod sunan oyunda, diğer gerçek oyuncularla rekabete girebilir, isterseniz zombi istilalarına karşı da savaşabilirsiniz.

PlayStation VR2 ‘nin teknik özellikleri neler?

Şu an eldeki bilgilerden yola çıkmamız gerekirse…

Cihaz, Sense adı verilen kontrolörlerle kullanılacak.

Üründe haptic geri bildirim, göz takip sistemi, 4K HDR görüntü desteği, 90/120Hz görüntü tazeleme değeri ve 110 derecelik görüntüleme açısı gibi özellikler olacak.

Peki PlayStation VR2 ‘yi kullanmak için hangi PlayStation cihazınız olmalı? PlayStation 4 ile çalışır mı?

Ürün, yalnızca PlayStation 5 platformuyla çalışacak. Şu an gelen bilgilerde, PS4 ve PS4 Pro ibareleri bulunmuyor. Zaten 4 serisi konsolların da artık yavaş yavaş ömürlerinin sonlarına geldiğini söylemek lazım.

İlgili Haberler

>> WhatsApp’ta Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Paylaşmak!