Sony ve Honda Elektrikli Araçlarda İmkansızı İstiyor

Sony ve Honda

Sony ve Honda yepyeni bir yolda ilerliyor. Sony herkesin bildiği gibi bir ekran ve kamera devi. Ama özellikle bu sefer dev şirketin otomobil pazarına girmek gibi yeni stratejileri var ve bu hiç de şaşırtıcı değil.

.

Şirket, Afeela adında bir araba duyurdu ve bu, diğer EV şirketleri için korku kaynağı oldu. Apple’a bakarsak, Project titans görünmezliğini görebiliriz ve bu, Apple’ın otomobil pazarına girmek istemediğinin bir işaretidir. Bu arada şirket, “Project Titans” için odaklanan çalışanları işten çıkardı.

Sony ve Honda elektrikli araba ortaklığı

Şöyle bir düşündüğümüzde Apple arabası nasıl görünürdü? Bir tüketici teknolojisi şirketi neden otomobil oyunlarına girer ve onu kim yapar gibi sorular birbirini takip ediyor. Apple’ın bile bu sorulara bir cevabı yok.

Sony ve Honda

Apple car bugün bile bir muamma olmaya devam ediyor. Ve herkesin gördüğü gibi Sony, pazar sorunlarına bir çözüm bulduğunu söylüyor. Japon medya ve elektronik şirketi, “Afeela” adlı yeni bir marka altında, 2026’dan itibaren yeni bir elektrikli araç üretmek için Honda ile ortaklık kuruyor. Ek olarak, Honda ve Sony de ABD elektrikli otomobil vergisinden bir avantaj elde etmek istiyor.

Sony birçok rakiple mücadele edecek

Honda ve Sony Mobility olarak adlandırılan bu ortak girişim pazara geldiğinde bunu mazeretsiz bir başarı olarak hedefleyecekler. Ama rakipleri Tesla gibi birçok deneyime sahip. Tesla’nın pazar payı düşse de ben buradayım diyerek ayağa kalkmaya çalışıyor. Pek çok şirket elektrikli otomobil pazarına olabildiğince katılmak istiyor. Genellikle pazara girmek isteyen şirketler Sony gibi yeni bir isim almaya çalışıyor.

Sony ve Honda elektrikli araçlar konusunda yeni bir çağa girdi. Şöyle bir baktığımızda tasarımın da otomobil endüstrisi için yeterli olmadığını görüyoruz. Ayrıca sürücüler olabildiğince eğlenmek istiyor. Kimse arabasını şarj ederken sıkılmak istemez ve şirketler de bunun farkında. Yani eğlenceyi ve tasarımı bir araya getirebilen kazanacak. Elektrikli otomobillerin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen fikirlerinizi yorum kısmına yazınız.

İlgili Haberler:

>> Sony Xperia Ace IV: Ufak Ekranlı Telefon İsteyenlere

>> Sony, PlayStation VR2 İçin Büyük Oynuyor! Oyuncular Çok Sevinecek!

. . . .