Facebook Hesabı Geri Alma Yöntemleri!

Facebook Şifre Bulma

Facebook hesabı geri alma yöntemleri yazımızda sizler için, şifresini unuttuğunuz veya çalınan hesaplarınızı geri almak için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Sosyal medya hesaplarımız her ne kadar güvenli gibi görünse de bazen sorun çıkartabiliyor. Akıllı telefonlarımızdan, tabletlerimizden, veya bilgisayarlarımızdan sosyal medyayı oldukça yoğun kullanıyoruz. Fakat teknolojik cihazların olduğu yerde güvenlik sorunları da beraberinde geliyor. Bazen teknolojik cihazlarımıza virüs girebiliyor. Bunun sonucunda kişisel verilerimize erişilebilme ihtimali oldukça yüksek. Tabii ki sosyal medya hesaplarının, çalınmayı önlemek için bir çok yöntemi bulunuyor. Cep telefonuna gelen SMS kodu ve iki faktörlü kimlik uygulaması gibi bir çok önlem, sosyal medya hesaplarımızın çalınmasını engelliyor. Fakat bazı durumlarda söz konusu önlemlerin işe yaramadığını, kişisel sosyal medya hesaplarımızın çalınabildiği de oluyor.

Bu haberimizde sizlere, bizzat kendimize ait, çalınan bir sosyal medya hesabını nasıl geri alabileceğini aktaracağız. Bu yöntemlerin kesin çözüm olmadığını belirtelim. Fakat hesap size aitse, eninden sonunda hesabınızı geri alacaksınız, emin olun. Fakat bu yöntemi, sizin olmayan hesaplar için kullanmamanız gerektiğini de belirtelim. İşte Facebook hesabı geri alma yöntemleri.

Facebook Hesabı Geri Alma Yöntemleri!

Facebook Hesabı Geri Alma

  • Facebook Şifre Kırıcı Program Kullanmak

Söz konusu programların amacı, genellikle şifrenizde oluşabilecek tüm kombinasyonları deneyerek şifreyi çözmeye yarar. Eğer şifreniz ile alakalı hatırladığınız sayı, harf yada kelime varsa, program bu konuda çok işe yarayacaktır. Çünkü normalde haftalar süren şifre deneme işlemleri, birkaç ipucu sayesinde bir güne dahi düşebilir.

  • Facebook’a Destek Mail’i Yollamak

Eğer geri almak istediğiniz hesap size aitse Facebook’a gerekli ayırtıları paylaşarak, kimlik doğrulanmasını da yaparak hesabınızı geri alabilirsiniz. Eğer Facebook hesabınızda, kendinize ait bilgiler yer almıyorsa, hesabınız geri almanız zorlaşabilir. Bu yüzden Facebook’a fotoğrafınız yüklü olursa, sonradan silinse bile geri alma ihtimaliniz artacaktır.

  • Beyaz şapkalı hackerlardan yardım almak

Beyaz şapkalı hackerlardan veya bu konuda kurumsal hizmet veren şirketlerden, Facebook hesabı geri alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de bu yöntemi kullanarak Facebook hesabınızı geri alabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Oscar 2023 Adayları Belli Oldu!