Sony ve Honda, Güçlerini Birleştiriyor! Ne İçin Mi? İşte Detaylar!

Honda ve Sony elektrikli

İki Japon teknoloji devi Sony ve Honda, yeni bir süreç için anlaşma imzaladıklarını duyurdu. İki firma, yeni kurulacak şirket çatısı altında, birlikte elektrikli otomobil üretecekler. İşte konu hakkında ilk detaylar.

Sony ve Honda, elektrikli otomobil üretmek için ortaklık anlaşması imzaladı ve yeni bir şirket kuruyorlar. Bu bağlamda iki firma, uzman oldukları konulara odaklanarak birbirlerini tamamlayıcı nitelikte hareket edecekler. Bu sene içinde kuruluş işlemlerinin tamamlanması beklenen firma, ilk elektrikli otomobilini de 2025 itibarıyla teknoloji severlere sunacak. En azından planlar ve beklentiler şu an bu yönde.

Sony, bu ortaklıkta, mobiliti servisleri üzerine yoğunlaşarak kendi tecrübelerini aktaracak. Honda ise, tedarik zinciri ve üretim tesisleri tarafında daha aktif olacak. İki firma, elektrikli araçların planlanması, geliştirilmesi, tasarımı ve satışından sorumlu olacak.

Honda zaten yılların otomobil firması. Sony ise, genellikle son tüketici elektroniği tarafında biliniyor. Otomobil tarafında yeni sayılır. Hatırlarsanız firma, geçtiğimiz CES 2022’de boy göstermiş ve elektrikli araba üreteceğini duyurmuştu. Bu bağlamda da Vision S ismini verdiği konsept otomobilini tanıtmış ve dikkatleri üzerine toplamıştı.

Bu duyuru kapsamında paylaşılan bazı dikkat çekici bilgileri tekrar sizlere sunmamız gerekirse…

elektrikli otomobil

Sony, elektrikli otomobil işinde hem konfor hem de güvenliğe önem veriyor!

Sony’nin son yıllarda Avrupa’nın pek çok ülkesinde konsept otomobillerle test sürüşleri gerçekleştirdiği biliniyor. Firma, elektrikli otomobillerinde en az 40 sensör kullanacak. Güvenlik amaçlı bu sensörlerin hem iç hem de dış kısımlarda konumlandırılacağı belirtiliyor.

Öte yandan bu otomobillerin “eğlence” tarafında da zengin deneyimler sunması bekleniyor. Zira Sony, aynı zamanda bir eğlence şirketi de. 5G bağlantı teknolojisi ve akıllı mobil platformlar yardımıyla oyunlardan filmlere, hızlı internet bağlantısına ve sanal asistana kadar hem sürücü hem de yolcular için kapsamlı seçenekler masada.

Konu hakkında yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sony, bildiğiniz gibi son dönemde PlayStation oyun konsolu ve platforma özel hazırladığı oyunlarla beğeni topluyor. Öte yandan, kamera sensörleri tarafında başarılı çalışmaları olduğu da bir gerçek.

İlgili Haberler:

>> Yeni iPhone SE Renkleri ve Depolama Detayları Nasıl Olacak?