Sony Xperia Compact serisi geri dönüyor olabilir!

sony compact

Sony Xperia Compact serisinin yenilenmiş versiyonuyla akıllı telefon pazarına hazırlanıyor olabilir. İşte tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarında eskiden adından sıkça söz ettiren Sony, son zamanlarda kendisini unutturmuş durumda. Her ne kadar yeni modeller çıkartmaya devam etse de, eski rağbeti görmediğini söyleyebiliriz. Özellikle Xperia serisi modelleri, bir zamanlar ülkemizde en çok satılan modeller arasına girmişti. Eski popülaritesini yakalamaya çalışan Sony, Xperia 5 II modeli ile kullanıcılarıyla buluştu. Her ne kadar fiyatına göre harikalar yaratacak model olsa da, eski ilgiyi görmeyi başaramadı.

sony compact telefon

Üretim konusunda farklı stratejiler geliştiren Sony, iddialara göre 5.5 inç boyutunda Compact bir model ile geri dönüyor. Amiral telefon modellerini cebe sığabilecek kadar küçültmek, her ne kadar iPhone 12 Mini ile karşımıza çıksa da, 2018 yılında Sony’nin Xperia XZ2 Compact modeli ile daha önceden karşımıza çıkmıştı. Fakat bu her ne kadar güzel bir fikir olsa da tüketiciler tarafından ilgi görmedi. Bunun sebebinin ise 2018 yılında tüketicilerin, büyük ekranlı telefonlara taleplerinin daha fazla olmasından kaynaklanıyordu. Fakat 2020-2021 yıllarına geldiğimizde ise kompakt telefonlara duyulan ihtiyacın daha fazla olduğu görülüyor. iPhone 12 Mini modeline yaşanan yoğun ilgilen dolayı da Sony dahil bir çok marka, son teknolojiyi küçük ekrana sığdırmak için çalışmalara başlamış durumda.

Xperia Compact 5,5 inçlik ekranıyla Snapdragon 775’e sahip olacak

Henüz hakkında resmi bir açıklama olmasa da Xperia 1 III ismine sahip olacağı iddia ediliyor. Küçük ekranıyla performans canavarı olması beklenen yeni Xperia modelinin, Qualcomm’un Snapdragon 775 yonga setinden güç alması bekleniyor. 2018 yılında XZ2 ile Compact telefonundaki başarısızlığının ardından yıllar sonra tekrardan Compact telefon konusunda dönüş yapan Sony, bu sefer aradığı ilgiyi yakalamayı hedefliyor. Yeni modelin resmi adı bile henüz kesinleşmemişken, çıkış tarihi hakkında net bir bilgi ne yazık ki bilinmiyor. Xperia Compact modeli hakkında gelişmeler sızdırıldıkça sizleri bilgilendireceğiz. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Sony Xperia 5 II özellikleri belli oldu! Amiral gemilerine korku saçacak!

>> Sony Xperia 8 Lite yüksek fiyatı ile tanıtıldı!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here