OnePlus 9 5G kamera kurulumuyla görüldü.

OnePlus 9

OnePlus 9 5G modeline ait sızıntılar devam ediyor. Yeni sızıntılar ise, cihazın telefoto lensinin olmayacağı yönünde. İşte detaylar.

29 Nisan 2020 tarihinde piyasaya sürülen OnePlus 8 ve 8 Pro modelleri akıllı telefon pazarında epey ilgi görmüştü. Ardından 6 ay sonra kullanıcılarına sunulan OnePlus 8T modeli, kazanılan ivme ile piyasayı kasıp kavurdu. OnePlus’ın fiyat performans ürünleri, daha düşük bütçeli akıllı telefonlar tercih edenler için bir hayli sevildi. Kullanıcılar tarafından ise serinin yeni modeli OnePlus 9 modelleri beklenmeye başlandı. Uygun fiyatlı amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz seri hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

OnePlus 9 5G telefoto lense sahip olmayacak

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde cihazın ön panelinde delikli ekran tasarımı görmekteyiz. Ekranın sol üst köşesine konumlandırılan kameraya, OnePlus 8 serisinden alışkınız diyebiliriz. Son derece ince çerçeveler kullanılan yeni OnePlus 9 serisinin arka tarafına baktığımızda ise iki adet kamera ve bu iki kameranın altında küçük bir lens görmekteyiz. İddia edilenlere göre OnePlus 9 modelinde 48 MP çözünürlüğünde ana kamera bulunacak. Serinin önceki modellerinde de görmeye alışık olduğumuz 48 MP kameranın, önceki modellerden daha iyi performans sunacağı iddia ediliyor. Çünkü serinin son çıkan 8T modelinde 6.59 mm odak uzaklığı sunulurken, OnePlus 9’da ise bu uzaklık 6 mm’ye düşecek.

OnePlus 9

Yeni OnePlus 9’un ikinci kamerasının ise 48 MP çözünürlüğünde geniş açılı kamera olması bekleniyor. Serinin önceki modellerinde 16 MP olan geniş açılı lens çözünürlüğü, yeni modelde 48MP’e yükseltilmiş durumda. İki kameranın altındaki küçük sensörle alakalı henüz net bir bilgi yok. Fakat söylentiler makro lens olacağı yönünde. Üçüncü lensin küçük boyutta olması, telefoto lens olma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

oneplus 9 kamera

Mart ayında kullanıcılarıyla buluşması beklenen OnePlus 9 ve 9 Pro modellerinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda resmi bir açıklama bulunmamakta. Fakat serinin önceki modellerinin OnePlus Türkiye Garantili olarak satışa sunulmasından anlayacağımız üzere, serinin yeni modelleri OnePlus resmi distribütörü tarafından ülkemizde satışa sunulacaktır.

İlgili Haberler

>> OnePlus 9 Pro GeekBench’de ortaya çıktı!

>> OnePlus Nord 2 ‘Denniz’’ kod adıyla ortaya çıktı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here