WhatsApp Durum Güncellemeleri Yenilendi! Artık Pek Çok Özellik Var!

WhatsApp can sıkan

WhatsApp Durum Güncellemeleri yenileniyor. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması için pek çok yeni özellik kullanıma sunuldu. Artık sesli ve daha renkli durum güncellemeleri hazırlayabilir, bu güncellemeleri kimlerin görebileceğini de seçebilirsiniz. İşte detaylar.

WhatsApp durum güncellemeleri için artık pek çok seçeneğiniz var. Durum paylaşırken artık özel kitle seçimi yapabileceksiniz. Böylece güncellemelerinizi kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğini belirleyebileceksiniz.

Bir diğer yenilik, sesli durum özelliği. Artık kısa süreli durum göstergeleriniz için sesli mesaj paylaşabileceksiniz. Öte yandan yeni emojiler, profil zilleri ve bağlantı ön izlemeleri (internet web sitesi adresleri) gibi yeni düzenlemeler de mevcut.

Tüm bu detaylar, daha keyifli ve kullanışlı WhatsApp deneyimleri için hazırlanıyor.

WhatsApp resmi blogunda konuyla ilgili şu ifadelere yer veriliyor:

“Durum, geçici güncellemeleri arkadaşlarınızla ve WhatsApp’ta yakın olduğunuz kişilerle paylaşmanın popüler bir yoludur. Fotoğraf, video, GIF, metin ve daha fazlasını içerebilen bu paylaşımlar 24 saat sonra kaybolur. Tıpkı kişisel sohbet ve aramalarınız gibi, WhatsApp durumunuz da uçtan uca şifreleme ile korunur. Böylece özel ve güvenli bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz.

WhatsApp durumuna, kendinizi ifade etmenizi ve başkalarıyla bağlantı kurmanızı kolaylaştıran bir dizi yeni özellik eklemekten heyecan duyuyoruz.”

WhatsApp Durum Güncellemeleri Yenilendi! Artık Pek Çok Özellik Var!

WhatsApp’ta önemli ölçüde kalite kaybı olmadan fotoğraf paylaşmak mümkün olacak…

Wabetainfo sitesinde yer verilen bilgilere göre WhatsApp çalışanları, şu sıra yeni geliştirmeler üzerine kafa yoruyor ve bası testler gerçekleştiriyor. Kalite kaybı olmadan fotoğraf paylaşmak yakında mümkün olacak.

Aşağıda gördüğünüz görsel, uygulamanın Android tarafındaki 2.21.15.7 beta sürümüne ait. Bir fotoğraf paylaşmak istediğinizde, üst kısımdaki dişli simgesine tıklayarak ayarlara geçiş yapabileceksiniz. Burada size fotoğraf kalitesiyle ilgili üç seçenek sunulacak:

1. Otomatik kalite: Eğer Wi-Fi kablosuz ağ kullanılıyorsa, o anki bağlantı durumu ön plana alınarak en iyi kalite sunulmaya çalışılacak. Haliyle bu tip kullanımlarda kalite kaybı yaşanabilir.

2. En iyi kalite: Bu seçeneği işaretlediğinizde, göndermek istediğiniz fotoğrafın kalitesi %80 oranında korunabilecek. Eğer gönderdiğiniz fotoğrafın çözünürlüğü 2048×2048’den büyükse, yeniden boyutlandırma da yapılacak, ama muhtemelen daha tatmin edici sonuçlarla karşılaşabileceksiniz.

3. Veri koruma modu: Bu da en makul, internet paketinizi korumaya yönelik bir seçenek olacak. Fotoğraf paylaşırken “Anlaşılır olsun yeterli” mantığıyla hareket edilecek.

WhatsApp'ta Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Paylaşmak!

Peki bu seçenekler bizlere ne zaman sunulacak?

Şu an beta test süreçleri devam ediyor ve firma tarafından belirlenmiş resmi bir çıkış tarihi yok. Eğer testler başarılı olursa, yakın zamanda tam sürüm güncellemenin sunulmasını bekliyoruz.

Tabii şirket, platformun daha kullanışlı hale gelebilmesi için şu an pek çok farklı güncelleme üzerinde çalışmalar yürütüyor. Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Sony’den PlayStation VR2 İçin Sevindiren Haber