Sony’den PSVR2 Headset Öncesi PlayStation 5 Müjdesi!

Japon Sony, yakın zamanda yeni sanal gerçeklik headset’i PSVR2’yi oyun severlerin beğenisine sunacak. Çıkışa az bir süre kala, akıllardaki sorulardan bir tanesi de PlayStation 5 stok-tedarik problemiydi. Firma, yeni bir açıklama yaparak pek çok ülkede yetersiz stok sorununun ortadan kaldırıldığını bildirdi. İsteyen pek çok kişi, resmi websitesi üzerinden bile sipariş verebilir artık.

PlayStation 5, Sony’nin yeni nesil oyun konsolu ve 2020 yılından bu yana hayatımızda. Şimdiye dek dünya çapında 30 milyondan fazla satıldığı bildirilen konsol, yine de tedarik sorunlarıyla, kolay kolay bulunamamasıyla oyuncuları zaman zaman üzmüştü. Firma, pandemi sürecinde patlak veren bu sorunların yakında tamamen ortadan kalkacağını bildirmişti. Şimdi de bu konuda yeni bir gelişme yaşandı.

PlayStation 5
PlayStation 5

PlayStation 5 tedarik sorunları bitti! PSVR2 almak isteyen kullanıcılar için müjde

Evet, tedarik sorunları bitti. En azından çoğu ülkede durumun iyi olduğu bildiriliyor.
Eğer Birleşik Krallık, Amerika, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika ya da Lüksemburg’ta yaşıyorsanız, artık PS5’i online olarak da hızlıca sipariş verebileceksiniz.

Sony, online siparişler için resmi direct.playstation.com sitesini işaret ediyor, ki buradan PSVR2 ve yeni nesil DualSense Edge gamepad’i de sipariş verebilirsiniz. Ayrıca, eğer PSVR2’yi ön sipariş verirseniz, Horizon Call of the Mountain oyununa da ücretsiz sahip oluyorsunuz.

PSVR2 headset, 22 Şubat 2023 tarihi itibarıyla raflarda yerini alacak. Ürün, Amerika’da 550 dolar, Avrupa’da ise 600 Euro satış fiyatı etiketine sahip. Cihazın ülkemiz Türkiye’ye ne zaman geleceği ve nasıl bir fiyat etiketinin olacağı henüz belli değil.

Sony, Türkiye pazarından çekilmiyor!

Dün gelen söylenti bilgilerde, Sony’nin ülkemiz Türkiye’den çekileceği ifade ediliyordu. Bu konuyu firmanın ajansına sorduğumuzda ise, bahsedilen bilgilerin doğru olmadığını öğrendik.

Firma, televizyon ve ses sistemleri kategorilerinde bazı optimizasyon çalışmalarına gitme kararı aldı. Bunun dışında yeni bir gelişme yok. Özellikle oyunseverler için PlayStation markası ve PlayStation 5 tarafına yönelik çalışmalar devam ediyor. Yeni gelişmeler olursa sizi haberdar edeceğiz.

Peki siz, PS5 almayı düşünüyor musunuz? Bünyesinde pek çok iddialı yapıma sahip olduğunu söylemek mümkün.

İlgili Haberler

>> Samsung, Son 8 Yılın En Kötü Tablosuyla Karşı Karşıya! Peki Sebep Ne?