Sosyal Medya Fenomenleri Hapis Cezası İle Karşı Karşıya: Reynmen, Enes Batur…

Sosyal Medya Fenomenleri Hapis Cezası İle Karşı Karşıya: Reynmen, Enes Batur…

sosyal medya fenomenleri hapis
Google News Abone Ol

Bir anda yeniden gündeme oturan sosyal medya fenomenleri hapis cezası ile karşı karşıya. Reynmen ve Enes Batur gibi birçok isim soruşturma kapsamında emniyette ifade veriyor.

Her geçen gün sosyal medya fenomeni sayısı artıyor. Bu kişilerin fenomen olmak için uyguladığı çok fazla strateji var. Bunlar içerisinde özellikle çekilişler çok büyük bir yer tutuyor. Çekilişlerde fenomenlerin istekleri oldukça basit. Sayfayı beğenip takip etmeniz ve bir arkadaşınızı yorumlarda etiketlemeniz.

Tüm bunlar fenomenleri iyi bir takipçi sayısına ulaştırıyor. Özellikle de yeni yıl çekilişleri çok daha fazla dikkat çekiyor. Böylece takipçi sayısı normalden kat kat daha fazla artış gösteriyor. İşte asıl problem burada başlıyor.

Sosyal medya fenomenleri hapis veya para cezası alacak

Sosyal medya fenomenleri çekiliş yapacakları zaman bunu Milli Piyango yasalarına uygun yapmaları gerekiyor. Aksi halde kaçak bir şekilde bahis oynatanlarla aynı statüye düşmüş olacaklar. Reynmen, Başak Karahan, Kemal Can Parlak, Cantuğ Özsoy ve Pelin Baynazoğlu gibi isimler bu sebepten yargılanabilir.

sosyal medya fenomenleri hapis

Herhangi bir kişi veya kuruluş Milli Piyango’ya bağlı şans oyunları yönetmeliği kapsamında çekiliş yapmazsa oldukça yüksek cezalar alabilir. Bu cezaların boyutları bazen tahmin edildiğinden yüksek olabiliyor. Hatta bazen hapis cezası bile alınması mümkün. Kaçak çekiliş olarak adlandırılan bu tür çekilişlerin neden sadece bu fenomenler için ceza kapsamına girdiği se ayrı bir tartışma konusu.

Sosyal medya fenomenleri hapis cezası almamak için büyük bir ihtimalle para cezasını kabul edecek. Önlerinde şu anda iki seçenek var. Ya 2 yıla kadar hapis cezasını kabul edecekler ya da 10 milyon TL’ye kadar olan para cezasına rıza gösterecekler. Bunlardan ikisi de onlar için son derece kötü seçenekler. Ancak hapis cezasının biraz daha düşük bir ihtimal olduğunu söylemek gerekiyor.

“Sosyal medya fenomenleri hapis cezası” alırsa çekiliş yapan bazı sayfalar ve kişisel hesaplar da zora girecek. Bu konuda verilecek ceza emsal niteliğinde olabilir. Peki sizce neden böyle bir karar alındı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kendall Jenner ve kardeşi Kylie Instagram’da sahte kulaklık tanıtıyor

>> Düzenlenmiş Fotoğrafları Geri Alabilen Uygulama Geliştirildi! Photoshop Yapanlar Yandı


CEVAP VER