SpaceX Starship Mars Yolcusu Olamadan Havada Patladı (Video)

SpaceX Starship Mars Yolcusu Olamadan Havada Patladı (Video)

SpaceX Starship Mars yolcusu
Google News Abone Ol

Dünyanın en gelişmiş roket sistemlerinden bir tanesi olarak kabul edilen SpaceX Starship, Mars yolcusu olamadan büyük bir kaza ile karşılaştı. Hadi gelin içerisinde videonun da olduğu bu haberimizin detaylarına birlikte bakalım.

Elon Musk dünyanın en büyük girişimcileri arasında sayılıyor ve bu amaçla kurduğu birçok şirket bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de SpaceX oldu. Dünyanın en güçlü roketini üretmeyi planlayan firmanın birçok amacı bulunuyor.

  • İnsanlığı bir şekilde Mars’a ulaştırmak.
  • Düşük maliyetli uzay projeleri ile insanlığı uzaya taşıyabilmek.
  • Uzaya gönderilecek kargoların falcon 9 roketleri ile çok daha ucuz olmasını sağlamak.

Tüm bunların gerçekleştirebilmesi için firmanın Starship olarak adlandırılan roketlerde iyi bir başarı elde etmesi gerekiyordu. Deneme aşamaları devam eden bu roketler büyük oranda başarılı oldu.

SpaceX Starship Mars yolcusu olabilecek mi?

SpaceX ekibi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, ilginç bir roket düzeneği geliştirildi. Bu roketler güçlü iniş takımlarına sahip olmakla birlikte, aynı zamanda itici motorlar devasa bir güç sağlayabiliyor. Bu durum aynı zamanda insanlığın Mars’a gidip gelmesi için önemli bir etken oluşturuyor.

SpaceX Starship Mars yolcusu

SpaceX Starship son dönemlerde ana gündem maddelerinden birisi olmuştu. Özellikte bu roketlerin patlaması ve büyük kazalar meydana gelmesi, herkeste korku yaratıyordu. Elon Musk için ana hedeflerden bir tanesi olan Mars gezegenine yerleşmek için bu roketler büyük önem taşıyordu.

Hemen aşağıda videoda göreceğiniz üzere, SpaceX Starship Mars yolcusu olmak için büyük ölçüde hazır sayılır. Ancak önemli bir problem var. Roketler belirli bir mesafeye kadar çıktıktan sonra yere iniş aşaması pek kolay olmuyor. Yere inerken patlaması an meselesi. Bu durumun farkında olan mühendisler, yeni bir sistem geliştirdi.

Yeni sistem sayesinde yakıt başlığı tankında basınç düşüklüğü kontrol edilebiliyor. Böylece patlama gibi durumların önüne geçilebiliyor. Önceki denemede SpaceX Starship Mars yolcusu olmaktan bir hayli uzaktı. Şimdi ise yeni videoda her ne kadar inişte patlama yaşansa bile yine de daha fazla hazır olduğu söylenebilir. Videoyu izledikten sonra düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Uzaydan İnternet Projesi Hazır: Elon Musk İlk Denemelere Başlıyor!

>>Starlink İnternet Abonelik Ücreti Belli Oldu: Elon Musk Cüzdanları Boşaltacak


CEVAP VER