Spotify Fiyatlarına Zam Yolda!

Bu haber, Spotify kullanıcıları için. Dünya çapında oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılan akış platformu için zam duyurusu yapılabilir. Bloomberg’te yer verilen haberde, hem yeni fiyatlandırma hem de yeni abonelik modelleri üzerine çalışmalar yapıldığı bildiriliyor. Evet, isteyenler sadece müzik dinlemek, isteyenler de hem müzik hem de sesli kitap dinlemek gibi imkânlardan yararlanabilecek. İşte detaylar.

Popüler akış platformlarından Spotify, üyeliklere yakında zam yapabilir. Şirket, hem yeni abonelik modelleri hem de yeni fiyatlandırmalar düşünüyor. Paylaşılan kesin olmayan bilgilerde, aylık bireysel aboneliklere 1 dolar civarı, aylık toplu paketlere de 2 dolar civarı zam bekleniyor. Henüz net tarih verilmese de, yeni fiyatlandırmaların Birleşik Krallık, Pakistan ve Avustralya’da uygulanması bekleniyor. Bunlara ek olarak 2 ülke daha var ama onların isimleri henüz bilinmiyor. Bu arada, yıl sonuna doğru Amerika’da da fiyatların artırılmasının gündeme getirileceği konuşuluyor.

Spotify Fiyatlarına Zam Yolda!

Spotify, gelirlerini artırmak için yeni planlar bulmaya kararlı

Yıllardır audiophile’ler için “premium ses kalitesine sahip üyelik seçeneği”nin geleceğine dair söylentiler var. Bu söylentilerin tekrar hortladığını belirtelim. Belki de bu yıl, daha iyi işitsel detaylara ulaşmamıza imkân sunan yeni bir abonelik seçeneğiyle karşılaşırız. Tabii ses kalitesinin artması demek, haliyle ödenecek üyelik ücretinin de yüksek olacağı anlamına geliyor.

Şirket, yalnızca müzik yayınlayarak ciddi gelirler elde edemeyeceğinin farkında. Öyle ki lisanslı müzik yayınlarından elde edilen gelirlerin %70’lik diliminin müzik şirketleri ve sanatçılara aktarıldığı bildiriliyor. Bildiğiniz gibi platform, yakın zamanda sesli kitap tutkunları için yeni bir hizmeti devreye almıştı. Öte yandan, podcast yayınları da ilgiyle takip ediliyor. Ama şirket için dahasına ihtiyaç var.

Spotify, aslında sıklıkla zam yapan bir platform değil. Geçtiğimiz sene fiyatlara zam yapılmış ve kullanıcıların nasıl tepkiler vereceği merak edilmişti. Eldeki verilere göre, 2023’ün sonu itibarıyla platformda 602 milyon kullanıcı var ve bunların 236 milyonu aylık ücretli üyeliklere sahip. Yani fiyat artışının yapılması pek de problem olmadı. Belki de bundan cesaret alınarak yeni zamların planlaması yapılıyor, ne dersiniz?

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Facebook, Instagram ve WhatsApp Neden Çöktü? İşte Cevabı